Po raz XIV zorganizowano w naszym mieście dwudniowe Mieleckie Targi Edukacyjne. Na specjalnie przygotowanych stoiskach w holu budynku Domu Kultury SCK i w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym SCK, szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta i z powiatu mieleckiego zaprezentowały swoje oferty edukacyjne skierowane do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Organizatorami targów są Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik.Mielec”. Oferty edukacyjne oprócz szkół zaprezentowały także m.in. Młodzieżowe Centrum Kariery, Centrum Kształcenia Praktycznego, Cech Rzemiosł Różnych i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Na środę 24 kwietnia zaproszono absolwentów klas trzecich gimnazjów, natomiast na czwartek 25 kwietnia zaproszenie zostało skierowane do absolwentów szkół podstawowych. Wybór szkoły na tym etapie edukacji jest pierwszą bardzo ważną decyzją w życiu każdego młodego człowieka, podejmowaną w związku z dalszym wyborem życiowej drogi. Odwiedzający targi mogli uzyskać szczegółowe informacje o poszczególnych szkołach zawodowych, technicznych i ogólnokształcących.

Każda z placówek oświatowych starała się zaprezentować w jak najlepszy sposób, zachęcając młodzież do skorzystania z oferowanych możliwości dalszego kształcenia.

Jedną z nowości, która wzbudziła największe zainteresowanie podczas pierwszego dnia Mieleckich Targów Edukacyjnych była prezentowana na stoisku V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu „piaskownica multimedialna”. Jest to, w dużym uproszczeniu, sprzężony z projektorem komputer, który na bieżąco dokonuje kartograficznego odwzorowania terenu jaki ręcznie można kształtować za pomocą piasku.

Z tej niezwykłej pomocy dydaktycznej korzystają zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 jak i V Liceum Ogólnokształcącego, które funkcjonują w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Tańskiego. Popularna „piątka” rozszerza w tym roku swoją ofertę edukacyjną o profil matematyczno-fizyczny.

Ciekawe i różnorodne oferty kształcenia przedstawiły szkoły zawodowe i średnie techniczne. Wiele z tych ofert odnosiło się do potrzeb mieleckiego rynku pracy.

Edward Tabor
Data publikacji: