„Chcieliśmy tylko wolnej Polski!” to konkurs adresowany do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego, organizowany w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Konkurs organizują: Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy. Wydarzenie objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.

- Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej, jak również w okresie zniewolenia komunistycznego – przekonują organizatorzy.

W ramach zadań konkursowych uczniowie poszczególnych szkół mają do wykonania:
• szkoły podstawowe
Formuła 1
– Opracowanie port folio poświęconego wybranej postaci –bohaterowi walk
o niepodległość Polski z okresu 1939-1989 z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;
Formuła 2
–Udział w konkursie krasomówczym – oddzielnie dla województwa
podkarpackiego i dolnośląskiego.

•szkoły ponadpodstawowe
Formuła 1
– Nagranie filmu dokumentalnego lub reportażu poświęconego wybranej
postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939 - 1989
z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;
Formuła 2
–Udział w konkursie krasomówczym –oddzielnie dla województwa
podkarpackiego i dolnośląskiego

Dokumenty do pobrania dostepne TUTAJ.

ms

Galeria zdjęć


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.