Powiat Mielec: Konkurs literacki Są gdzieś okna, które płoną cały czas

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).
Celem projektu Są gdzieś okna, które płoną cały czas jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.
Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.
Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.
Podsumowaniem projektu będzie koncert 8 kwietnia o godzinie 12.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Podczas tego wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki. Na galę finałową przybędzie gość specjalny Jan Mela, z którym również przewidziane jest spotkanie o godzinie 17.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.
Organizatorami projektu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w regulaminie na stronie II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. **
Ewentualne pytania można kierować na adres organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja nadesłana
Pliki do pobrania
regulamin-v-podkarpackiego-konkursu-literackiego-22_1.pdf
powiat-mielecki.pl/aktualnosci/konkurs-literacki-sa-gdzies-okna–ktore-plona-caly-czas-2036.html
Ostatnie Artykuły

Lisy znów zostaną zaszczepione z powietrza i padł ważny apel do mieszkańców

Świąteczny weekend na mieleckich drogach - policja wyłapała pijanych i za szybkich

Saunowy wieczór w Mielcu - trzy seanse, 10 miejsc i zero dopłat

Dwie przejażdżki po 100 km/h i od razu stracili prawa jazdy

115 km/h na Al. Kwiatkowskiego w Mielcu - poranny rajd skończył się karą

O!PLA w Mielcu po raz pierwszy - widzowie sami rozstrzygną animowany konkurs
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-stal-mielec-06042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie](/images/mecz/thumbnails/rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-handball-stal-mielec-04042026-2227.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie

Smart ławka przy Dąbrówki pokazuje, jak Mielec łączy odpoczynek z energią

W Radomyślu Wielkim padły pytania o nowe połączenia i rozwój gminy

Most w Ławnicy zostanie zamknięty dla ruchu – rusza przebudowa

Podszyli się pod numer mieleckiej policjantki - seniorka była o krok od utraty oszczędności

Świąteczny wyjazd zdradza dom - policja ostrzega przed publikacją w sieci

