Szukanie historii: tropami zabytków językowych Mielca – konkurs fotograficzny.

Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu uzyskała dofinansowanie do projektu „Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jedną z części projektu jest konkurs fotograficzny, do udziału w którym MBP zaprasza młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe.

Intencją i głównym założeniem konkursu jest uchwycenie w przestrzeni miejskiej, jak również na terenie gmin wchodzących w skład powiatu mieleckiego, różnorodnych pamiątek językowych. Mogą to być tablice pamiątkowe, napisy nagrobne, nazwy ulic, fragmenty inskrypcji na cokołach przydrożnych kapliczek, a nawet fragmenty dokumentów ze zbiorów prywatnych, które uczestnik konkursu chciałby pokazać szerszemu gronu odbiorców.

Prace należy nadsyłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Mowa mielecka w obiektywie” lub pocztą tradycyjną na adres: MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2, 39-300 Mielec do dnia 20 października 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można dostarczyć także osobiście do MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2, sekretariat, II piętro, w godzinach od 8:00 do 14.30 od wtorku do piątku.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.biblioteka.mielec.pl

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o kontakt telefoniczny: 17 787 49 13 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MBP realizuje projekt dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Edward Tabor
Data publikacji: