Zakończył się pierwszy etap remontu drogi powiatowej nr 1 161R relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów.

Już po raz siódmy w Mielcu wystartował Mielecki Uniwersytet Dziecięcy. Nowy rok akademicki zainaugurowano w czwartek, 10 października.

W Pałacyku Oborskich odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Starosty Mieleckiego nauczycielom szkół średnich przyznawanych za szczególne osiągniecia dydaktyczno – wychowawcze.

  • Wyborem najaktywniejszych seniorów zakończyły się IV Mieleckie Dni Seniora. Laureatom konkursu pogratulował Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

  • Starostwo Powiatowe w Mielcu podpisało umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi porozumienie dotyczące współpracy w zakresie objęcia patronatem klasy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku Technik mechanik lotniczy.

  • Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia.

  • W klubie "Kleks" w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Szkół za rok szkolny 2018/19 prowadzonego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu.

    W Górkach, w Gminie Borowa odbyły się, już po raz 11, Pirogowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego. Impreza organizowana pod patronatem Starosty Mieleckiego z roku na rok cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

    Polskie Linie Kolejowe, oraz przedstawiciele samorządów: Województwa Podkarpackiego, Powiatu Mieleckiego oraz Gminy Mielec podpisali list intencyjny w sprawie dofinansowania przez spółkę PKP budowy wiaduktu łączącego nowy most na Wisłoce i mielecką

    Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu jako partner projektu "Boost with facebook" zachęca przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w biznesie.