Władze samorządowe miasta i powiatu oddały hołd żołnierzom Armii Krajowej w 78 rocznicę powstania największej armii podziemnej w okresie II wojny światowej.

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak objął honorowym patronatem siódmą edycję Międzyszkolnego Konkursu „Czytamy dzieło sztuki”. Wydarzenie zorganizuje Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

W sobotę, 29 lutego, w Mielcu odbędą się Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta mielecki Stanisław Lonczak.

W środę, 19 lutego, w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 odbędzie się kolejna sesja Rady Powiatu Mieleckiego. Początek posiedzenia zaplanowano na godzinę 11:00.

W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży.

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w rocznej naradzie służbowej podsumowującej pracę mieleckich policjantów w 2019 roku.

Projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę 4A technikum elektronicznego z ZS im. prof. Groszkowskiego zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Już po raz dziewiąty w Mielcu odbędzie się Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego. O tym, kto zdobędzie to wyjątkowe trofeum, przekonamy się w sobotę, 15 lutego.

Policjanci z mieleckiej KPP zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”.

Zimbabwe jest krajem coraz chętniej odwiedzanych przez turystów. Faktycznie ma on wiele do zaoferowania. Przede wszystkim stanowi on pewną egzotykę, która skutecznie przyciąga chętnych na rajski odpoczynek. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić, w jaki sposób dostać się do Zimbabwe oraz, co ciekawego można zobaczyć na miejscu. 

Zimbabwe biuro podróży, czyli dlaczego dobrym pomysłem jest wybranie się tam jako wycieczka zorganizowana?

Jakby nie patrzeć, Zimbabwe jest krajem egzotycznym i położonym daleko od Polski. Między innymi te dwie kwestie przeważają o tym, że skorzystanie w tym wypadku z oferty biura podróży jest rozsądnym posunięciem. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że w tej chwili nie ma bezpośrednich lotów pomiędzy Zimbabwe a Polską, co sprawia, że lecąc na własną rękę, koniecznie trzeba zarezerwować wiele lotów. Także samo przemieszczanie się po tym kraju nie należy do najłatwiejszych. Z tego też powodu zorganizowana wycieczka jest doskonałym pomysłem i na pewno spodoba się osobom, które lubią mieć wszystko idealnie zorganizowane oraz pod kontrolą. Korzystając z oferty biura podróży, można liczyć także na liczne atrakcje, ponieważ wycieczki te zazwyczaj są objazdowe i, choć przewidują kilka dni relaksu, w głównej mierze opierają się na odwiedzaniu nowych miejsc. Na własną rękę w Zimbabwe byłoby to dość trudne do zorganizowania i na pewno kłopotliwe.

Zimbabwe turystyka na najwyższym poziomie

Do Zimbabwe przyjeżdża coraz więcej turystów, którzy szukają tam odpoczynku oraz pełnego kontaktu z naturą. Faktycznie w miejscu tym można zrelaksować się, jak w żadnym innym, a bogata fauna i flora dodatkowo uatrakcyjnia pobyt. W dalszym ciągu pozostaje to kraj mało rozpropagowany, co także działa kusząco na niektórych podróżników. Z całą pewnością warto wybrać się tam, szukając ciszy oraz spokoju. Objazdówka po Zimbabwe na pewno zaspokoi nawet najbardziej wymagających turystów. Zimbabwe – turystyka naprawdę zachęca.

Ciekawostki o Zimbabwe

Przyznać trzeba, że o Zimbabwe nie mówi się zbyt dużo w telewizji, przez co kraj ten wciąż pozostaje mało znany. Warto więc skupić się przynajmniej na niektórych ciekawostkach, które pozwolą zebrać na jego temat garść informacji. Najpopularniejszym punktem widokowym Zimbabwe, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata, z całą pewnością jest wodospad Wiktorii położony na rzece Zambezi. Jest to prawdziwy cud natury, który pozostawia każdego z zapartym tchem, ponieważ trudno o coś bardziej spektakularnego. W Zimbabwe żyją również ptaki i rośnie roślinność, których nie da się zobaczyć w żadnym innym miejscu na ziemi, co także czyni ten kraj wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Mimo iż Zimbabwe nie ma dostępu do morza, nadrabia to licznymi lasami oraz parkami narodowymi, w których spotkać można dziko żyjące zwierzęta, co dla wielu przybyszów stanowi niemałą atrakcję i przekonuje ich do przyjazdu właśnie w te rejony.

Co warto zobaczyć, będąc w Zimbabwe?

Warto dowiedzieć się także, jakie najpiękniejsze miejsca skrywa właśnie to państwo. 

Na pierwszym miejscu nie mogłoby zabraknąć wspomnianego już wcześniej wodospadu Wiktorii. Cały teren dookoła wodospadu nazwany jest mianem Victoria Falls i zdecydowanie region ten jest turystyczną stolicą kraju. Poza samym wodospadem warto zobaczyć również most na rzece Zambezi, z którego odbywają się prawdopodobnie najpopularniejsze skoki na bungee. 

Na drugim miejscu koniecznie trzeba wskazać Matopos. W tym miejscu wybrać można się na osławione safari, na którym podpatrzeć można nosorożce w ich naturalnych warunkach. Porozrzucane skały tworzą przepiękny efekt i są miejscem, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu, a już na pewno, wybierając się akurat do Zimbabwe! 

Interesujące są także tak zwane ruiny wielkiego Zimbabwe. Pochodzą one z XI-XV wieku, czyli są jednym z najstarszych zabytków tego typu w Afryce. Wszystkie ruiny w tym miejscu wzniesione zostały z granitowych cegieł bez użycia jakiejkolwiek zaprawy. Pomimo tego, iż minęło już naprawdę wiele czasu, ruiny cały czas są doskonale zachowane. 

Jeśli komuś wciąż mało dzikiej przyrody i zwierząt, z całą pewnością musi wybrać się do Antelope Park. Jest to cudownie położony park niedaleko Gweru. Jest to jedyne takie miejsce, w którym można pospacerować po prawdziwym buszu z lwami. Do tego są to dorosłe lwy! Ponadto odwiedzić można również zagrodę z kilku miesięcznymi lewkami, co dla wielu osób jest spełnieniem ich marzeń. W parku można skorzystać także z opcji safari, zarówno konno, jak i specjalnym samochodem.

Na pewno Zimbabwe jest krajem, który wart jest odwiedzenia. Znaleźć można tam, zarówno ciszę i spokój, jak i zachwycające piękno przyrody. Bujna roślinność sprawia, iż Zimbabwe śmiało nazwać można przyrodniczym rajem. Na pewno bez wahania warto wybrać się tam na wycieczkę, aby móc na własne oczy zobaczyć wszystkie te cuda i tym samym przeżyć prawdziwą i niepowtarzalną przygodę swojego życia.

Zimbabwe - dlaczego jest to miejsce na wakacje?

Na kolejnej, 15. już w tej kadencji sesji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego.

29 stycznia 2020 roku w hali sportowej SP nr 11 w Mielcu odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyli mistrzowie poszczególnych rejonów, którzy zostali wyłonieni w wyniku dwuetapowych eliminacji.

Już po raz osiemnasty w Gminie Radomyśl Wielki odbyło się Noworoczne Spotkanie Biznesu. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych lokalnych przedsiębiorców.

Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych.

Mielecki Starosta spotkał się z przedstawicielami lokalnych organizacji kombatanckich.

Władze Powiatu Mieleckiego uczciły pamięć pomordowanych w czasie II wojny Światowej żydowskich mieszkańców ziemi mieleckiej.

Powiatowej Komendzie Policji przybył nowy posterunek na terenie powiatu. Na uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gminie Wadowice Górne zjechali samorządowcy oraz przedstawiciele wojewódzkich służb mundurowych.

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu.

Wszystkim babciom i dziadkom, w dniu ich święta, składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i uśmiechu.

Początek obrad radnych zaplanowano na godzinę 12:00 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6.

W mieleckim starostwie obradował Zespół Zarzadzania Kryzysowego. Spotkanie, którego inicjatorem była Komenda Powiatowa Policji w całości poświęcone było wałęsającym się na terenie powiatu bezpańskim zwierzętom.