Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wziął udział w spotkaniu z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim.

Od 31 października do 3 listopada policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz dbać o płynność ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Jeszcze do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców, którzy przygotują swoje stoiska wystawiennicze podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu w dniu 15 grudnia.

Reprezentacja Polski zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej oraz zdobyła główny Puchar Challenge France w tegorocznych Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających. Patronem honorowym reprezentacji Polski był również Starosta Mielecki

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w piątek, 8 listopada, odbędzie się tradycyjne Dyktando Niepodległościowe.

Na terenie Powiatu Mieleckiego odbyły się ćwiczenia Obrony Cywilnej pod nazwą „Realizacja zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń i sytuacji kryzysowych na terenie powiatu i gmin”.

Biuro Rzeczy Znalezionych mieszczące się w Starostwie Powiatowym w Mielcu informuje, że w jego depozycie znajduje się rower marki Kands.

Chór „Akord” powstał wiosną 1969 roku. Jego tradycję aktywnie kontynuują kolejne pokolenia nauczycieli – i tak trwa to już od półwiecza!

Przebudowany i zmodernizowany budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 25 października otworzył swoje podwoje dla czytelników, którzy licznie stawili się na uroczystym otwarciu tego tak bardzo oczekiwanego przez mielczan obiektu

Ważna informacja dla wystawców, którzy planują przygotowanie stoisk wystawienniczych na Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Pozostało jeszcze osiem wolnych miejsc w drewnianych domkach.

Podczas XII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni zdecydowali o udzieleniu pożyczki mieleckiemu szpitalowi w wysokości 2,5 mln PLN.

29 października 2019 roku na terenie gmin: Borowa. Czermin i Gawłuszowice odbędzie się ćwiczenie Obrony Cywilnej.

Nietypowi goście w mieleckim Starostwie. Dzieci z klasy III B Szkoły Podstawowej Nr 3 odwiedziły dziś (23.X) siedzibę władz Powiatu Mieleckiego.

Spotkaniem towarzyskim najaktywniejszych seniorów zwieńczone zostały tegoroczne Dni Seniora organizowane przez Mielecką Radę Seniorów i Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

4 października 2019 roku uczniowie z klasy IT C i IT Cp poznawali style architektoniczne zabytków Tarnowa. Zadaniem młodzieży było nie tylko słuchanie wykładu i podziwianie budowli, ale także szkicowanie budowli lub ich fragmentów.