Lipoliza iniekcyjna ostateczne starcie z oporną tkanką tłuszczową

Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjna metoda, która polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej preparatu, zawierającego m.in. fosfatydylocholinę. Efektem jest zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane samodzielnie przez organizm. Zabieg jest szybki, bezpieczny i bardzo skuteczny. Wyjaśniamy jego działanie.
Co to jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjna terapia wyszczuplająca, która polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnego preparatu, który powoduje rozpuszczenie” komórek tłuszczowych. W skład tego preparatu wchodzi głównie fosfatydylocholina neutralny dla ludzkiego organizmu składnik pochodzenia roślinnego.
Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Dla pełnego komfortu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jak wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki lipoliza iniekcyjna polega na wykonaniu serii zastrzyków, a ilość zastosowanego preparatu jest precyzyjnie dobierana, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny i maksymalnie skuteczny. W miejscach wstrzyknięć powstaje lekki stan zapalny, który zapoczątkowuje proces usuwania tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna trwa około 15 minut. Efekty zabiegu pojawiają się bardzo szybko.
Wyszczuplające działanie fosfatydylocholiny
Wyszczuplające działanie lipoliza iniekcyjna zawdzięcza przede wszystkim fosfatydylocholinie naturalnej substancji pozyskiwanej z soi. Dodatkowo preparat zawiera też deoksycholan sodu, czyli główny składnik soli kwasów żółciowych, wspomagający usuwanie tkanki tłuszczowej. Tłuszcz zawarty w organizmie, po podaniu mieszanki fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu, ulega nieodwracalnemu uszkodzeniu. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, ulegają rozpadowi, a ich zawartość transportowana jest do wątroby, która zajmuje się ich metabolizmem i usunięciem z organizmu. Dzięki temu możliwa jest efektywna redukcja tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała.
Zalecenia pozabiegowe opierają się na wspomaganiu pracy wątroby i układu limfatycznego, dzięki czemu tłuszcz szybciej usuwany jest z organizmu. Aby wspomóc efekty lipolizy iniekcyjnej , po zabiegu konieczne jest, m.in.:
- dostarczenie do organizmu dużej ilości płynów,
- wykonywanie masaży limfatycznych,
- regularna aktywność fizyczna,
- zdrowa dieta.
Efekty lipolizy iniekcyjnej
Lipoliza iniekcyjna modeluje ciało i pomaga pozbyć się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg wskazany jest szczególnie w przypadku wyszczuplania miejsc opornych na odchudzanie i treningi, np. brzucha, pośladków czy ud. Dużą popularnością cieszy się lipoliza podbródka. Zabieg ten stosuje się również w celu leczenia ginekomastii, czyli przerostu piersi u mężczyzn, jeśli zaburzenie to wynika z nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach gruczołu piersiowego.
Po zabiegu lipolizy brzucha można spodziewać się utraty nawet 4-5 cm w obwodzie talii. Ponadto zabieg stymuluje regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie i odżywienie tkanek, usprawnia metabolizm komórek. Efekty lipolizy iniekcyjnej są trwałe, lecz aby uzyskać optymalne rezultaty, wskazane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala lekarz.
Należy podkreślić, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania. Mogą poddać się jej jedynie osoby o prawidłowej masie ciała lub z lekką nadwagą. BMI powyżej 35 jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Przed terapią wyszczuplającą konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą, który przeprowadza wywiad zdrowotny z pacjentem oraz ocenia grubość tkanki tłuszczowej i na tej podstawie kwalifikuje do zabiegu.
W razie innych pytań, dotyczących zabiegów wyszczuplających, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski