6 pomysłów na biznes w branży dziecięcej. Jaki biznes mogą otworzyć doświadczeni rodzice?

Pomysłów na biznes jest wiele. Jednak rodzice bardzo często zakładają firmy, korzystając z własnego doświadczenia w opiece nad dziećmi. Wybierają działalność, która może według nich odpowiedzieć na potrzeby innych mam i ojców, a także ich pociech. Na jaki biznes w branży dziecięcej postawić?

1. Sala zabaw dla dzieci

Pierwszym pomysłem, jaki może się zrodzić, gdy szuka się planu na firmę, która będzie odpowiadała na potrzeby rodzin, jest bawialnia. Sala zabaw to doskonała rozrywka dla dzieci zwłaszcza w czasie niepogody. Co trzeba wiedzieć o takim biznesie? O tym, jak założyć bawialnię, salę zabaw możesz przeczytać na blogu Trivo.pl, w artykule rozwiane są wszystkie wątpliwości. Dzisiaj powstają nie tylko klasyczne wielobarwne małpie gaje, ale i bardziej minimalistyczne miejsca, ekologiczne, urządzane w duchu Montessori. Bardzo ważne jest, by w tego typu miejscu znalazła się też przestrzeń dla rodziców, np. w formie kawiarni.

2. Klub malucha

Niektórzy z rodziców mogą pomyśleć o założeniu klubu malucha. To coś na kształt żłobka, jednak dziecko nie może w placówce spędzać więcej niż 5 godzin. Taka działalność wymaga jednak wpisu do rejestru (robi to prezydent, burmistrz lub wójt). Oczywiście co do samego lokalu, ale i kadry są pewne odgórne wytyczne, jednak wbrew pozorom nie są one trudne do spełnienia, a można stworzyć ciekawy i w wielu miastach bardzo potrzebny biznes dziecięcy.

3. Agencja opiekunek dla dzieci

Są rodzice, którzy nie chcą posyłać dziecka ani do żłobka, ani do klubu malucha. Szukają dla swojej pociechy opiekunki. Jednak to nie jest łatwe. Znalezienie dyspozycyjnej osoby, wykwalifikowanej i z dobrym podejściem do maluszka może być bardzo trudne. Z pomocą przychodzą agencje niań. Niestety nie w każdym mieście coś takiego działa. Może więc to będzie dobry pomysł na biznes?

4. Unikatowe ubranka dziecięce

Chyba najpopularniejszym pomysłem na biznes w przypadku młodych mam jest projektowanie, a często nawet samodzielne szycie ubranek dziecięcych. Zazwyczaj są to unikatowe projekty. Takie ubranka szyte są nie tylko z wysokiej jakości materiałów, ale też mają nietuzinkowe kroje, wzory i kolory. Oczywiście tego typu biznes potrzebuje kanału sprzedaży – zazwyczaj jest to sklep online, ale może być też wystawianie na targach.

5. Zabawki ręcznie wytwarzane

Dzisiaj coraz więcej rodziców rezygnuje z plastikowych, kolorowych, grających zabawek na rzecz tych wykonanych z drewna i tekstyliów. Jest więc to doskonały pomysł na biznes dla wszystkich uzdolnionych manualnie rodziców. Im bardziej to oryginalne, naturalne i rozwojowe, tym lepiej. Oczywiście tak jak w przypadku ubranek, tak i tutaj najlepiej jest stworzyć sklep online. Tego typu biznes wymaga również dobrej promocji w sieci.

6. Warsztaty dla dzieci

Oczywiście kreatywne osoby mogą również organizować różnego typu warsztaty dla dzieci – plastyczne, sensoplastyczne, muzyczne, teatralne, związane z edukacją, robotyką, ale i treningi sportowe. Nie ma ograniczeń. Bardzo często osoby z podejściem do dzieci, które organizują tego typu warsztaty, są cyklicznie zapraszane do żłobków i przedszkoli, sal zabaw, domów kultury, na wesela i inne przyjęcia, w tym na miejskie wydarzenia.