Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w piątej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, którego zgłoszone i wybrane we wrześniowym głosowaniu projekty, będą realizowane w roku 2023.

Swoje wnioski i pomysły w ramach MBO 2023 można zgłaszać od 1 czerwca do 15 lipca. Formularze zgłoszenia projektu wraz z listami osób popierających dany projekt dostępne są w wersji elektronicznej (pliki do pobrania) na stronie internetowej miasta (https://www.mielec.pl/mielecki-budzet-obywatelski/)

Aby złożyć swoją propozycje miejskiego działania lub przedsięwzięcia w ramach MBO należy wypełnić formularz wniosku, w którym nie tylko należy opisać swój pomysł oraz wskazać lokalizację, w jakiej będzie realizowany, lecz także w przybliżeniu podać koszt. Wycena realizacji nie musi być szczegółowa, a jedynie szacunkowa, ponieważ pracownicy Urzędu Miejskiego i miejskich instytucji po złożeniu wniosku zweryfikują te wartości zgodnie z obecnymi cenami rynkowymi lub innymi, podobnymi przedsięwzięciami.

Mając na uwadze doświadczenia z lat minionych i względy techniczne przy druku kart do głosowania, zwracamy się do wnioskodawców projektów o maksymalne skracanie i uproszczanie nazw projektów.

Należy również pamiętać, że integralną częścią wniosku jest karta z listą poparcia pomysłu, którą muszą podpisać mieszkańcy Mielca. Przypominamy, że w przypadku projektów o charakterze lokalnym niezbędne jest zebranie co najmniej 25 podpisów mieszkańców obszaru, którego dotyczy zgłaszany projekt, a dla projektów ogólnomiejskich 50 podpisów mieszkańców Mielca. Sam wnioskodawca nie może podpisać się w miejscu, przeznaczonym dla osób popierających, bo stanowiłoby to złamanie regulaminu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wypełnione formularze należy przynieść osobiście lub przesłać poczta do Urzędu Miejskiego (ul. Żeromskiego 26) do 15 lipca, z dopiskiem „Mielecki Budżet Obywatelski”. Istnieje także możliwość przesłania skanów formularzy mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości przy przygotowaniu wniosków można kontaktować się pracownikami Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego, telefonicznie: 17 787 4112 (4113, 4114) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Edward Tabor
Data publikacji: