Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

Myślę, więc nie śmiecę” to tegoroczne hasło przewodnie akcji Sprzątania Świata. Finał akcji przypada w dniach 17-18 września.

Problem zwiększającej się liczby produkowanych odpadów dotyka wszystkich mieszkańców naszej planety. Plastik, a zwłaszcza odpady plastikowe stały się problemem cywilizacyjnym – plastik jest wszędzie!!!

– w wodzie,

– w powietrzu, którym oddychamy,

– w żywności,

– w naszych organizmach.

Tegoroczne hasło akcji zachęca do przemyślenia i wdrożenia w życie idei less waste (mniej odpadów). Mniej odpadów, to mniejszy problem dla naszej planety. Przemyślane zakupy, rezygnacja z produktów opakowanych w kilka opakowań, rezygnacja z wody w plastikowych butelkach na rzecz szklanych lub filtrów to tylko małe kroczki, które każdy z nas może postawić – tak niewiele, a jednak tak dużo dla Ziemi.

Niech miesiąc wrzesień będzie czasem, w którym bardziej świadomie podejdziemy do kwestii odpadów. Z okazji akcji Sprzątania Świata Prezydent Miasta Mielca zaprasza do wspólnego sprzątania naszego miasta „SPRZĄTAMY MIELEC”, szczegóły pod linkiem -> https://fb.me/e/1cJRJXDR7.

W ramach akcji edukacyjnej, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mielcu, firma MPGK Sp. z o.o., przy współpracy z mieleckimi przedszkolakami przygotowała serię filmów poświęconych tematyce odpadów:

 

 

mielec.tv

Ekologicznie Odcinek 1

Łukasz Janyst
Data publikacji: