Powiat Mielec: Pomoc dla medyków z Iwano-Frankowska na Ukrainie

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wesprze medyków z Iwano-Frankowska na Ukrainie. Do wysyłki ratownikom z terenów ogarniętych wojną przygotowano już m.in. leki i opatrunki.
- Znamy ich z Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Bielsku - Białej. Teraz są na froncie i potrzebują naszej pomocy! - mówią o akcji ratownicy medyczni Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu z dyrektorem Grzegorzem Gałuszką na czele.
- Ja też jestem ratownikiem medycznym, dlatego ten apel o wsparcie w niesieniu pomocy medycznej głęboko mnie poruszył. Zresztą jak chyba wszystkich medyków w naszym województwie i nie tylko. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by chociaż w taki sposób pomóc w walce o wolność i pokój! Przygotowaliśmy do wysłania leki, opatrunki, aparaty do kroplówek, strzykawki, wenflony i wiele innych potrzebnych tam rzeczy - mówi rat. med. Jakub Betlej z Mielca.
Apel pogotowia:
Jeżeli posiadacie sprzęt medyczny lub inne rzeczy niżej wymienione prosimy o dostarczanie ich do naszego pogotowia, a my wyprawimy je w drogę do Iwano-Frankowska.
Jaki sprzęt jest potrzebny?
-Indywidualne krótkofalówki (działające w promieniu 20-30 km)
-kamizelki kuloodporne (III -IV klasa),
-kevlarowe hełmy,
-bandaże taktyczne, hemostatyczne i przeciw oparzeniowe,
-bandaże okluzyjne,
-dostęp doszpikowy.
Sprzęt należy przywieźć do siedziby podkarpackiego Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
Informacja i zdjęcie: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
powiat-mielecki.pl/aktualnosci/pomoc-dla-medykow-z-iwano-frankowska-na-ukrainie-2067.html
Ostatnie Artykuły

W Mielcu dzieci znów wskakują do wody - wraca nauka pływania

Legendy Stali znów rozgrzeją parkiet podczas Masters Handball Cup

Ruda jest już o krok od finału po mocnym półfinale w Tarnobrzegu

W Mielcu zagrają handballowi wyjadacze - do hali wejdzie 13 ekip

Lisy znów zostaną zaszczepione z powietrza i padł ważny apel do mieszkańców

Świąteczny weekend na mieleckich drogach - policja wyłapała pijanych i za szybkich

Saunowy wieczór w Mielcu - trzy seanse, 10 miejsc i zero dopłat

Dwie przejażdżki po 100 km/h i od razu stracili prawa jazdy

115 km/h na Al. Kwiatkowskiego w Mielcu - poranny rajd skończył się karą

O!PLA w Mielcu po raz pierwszy - widzowie sami rozstrzygną animowany konkurs
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-stal-mielec-06042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie](/images/mecz/thumbnails/rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-handball-stal-mielec-04042026-2227.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie

Smart ławka przy Dąbrówki pokazuje, jak Mielec łączy odpoczynek z energią

