Nadchodzący weekend obfitował będzie w wydarzenia zarówno kulturalne, jak i sportowe…

  • Piątek (26.05.):

  1. XIII Festiwal Nauki i Techniki

Zróżnicowany tematycznie tegoroczny XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki, który odbywa się w dniach 25-27 maja 2023 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Jest on adresowany do różnych wiekowo grup odbiorców, stanowi także podsumowanie rocznej działalności programowej CKPiDN.

  • Sobota (26.05.):

  1. II Majowy Rajd Rowerowy- po zdrowie!

O godz. 10.00 uczestnicy spotkają się na Bulwarach Gryfitów Mieleckich. Aby wziąć udział obowiązkowo należy zapisać się w dniu rajdu w godz. od 8.45 do 9.45. O godz. 9.15 odbędzie się rozgrzewka z Extreme Fitness Mielec, a chętni będą mogli ozdobić swój rower kolorowymi koralikami.

Następnie uczestnicy przejadą terenami leśnymi do Przecławia, gdzie będzie można odpocząć, zjeść przygotowany poczęstunek, a na dzieci czekać będą edukacyjne gry i zabawy.

2. Mecz barażowy o awans do PGNiG Superligi

O godz. 15.00 mecz barażowy Handball Stal Mielec vs. MKS Zagłębie Lubin – szczypiorniści mieleckiej Stali powalczą w dwumeczu o awans do PGNiG Superligi. Mecz odbędzie się w hali sportowej SP 7 w Mielcu, ul. Grunwaldzka 7. Bilet wstępu 10 zł.

3. Koncert popis zespołów ludowych Domu Kultury SCK

O godz. 16.00 w sali widowiskowej SCK obejrzymy zespoły: „Ziemia Mielecka”, ZPiT „Mali Rzeszowiacy” oraz Dziecięcy Zespół Tańca „Ziemia Mielecka”.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele- godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl

4. 34 kolejka Ekstraklasy: PGE FKS Stal Mielec vs Warta Poznań

Ostatni mecz w sezonie 2022/2023. O godz. 17:30 na stadionie miejskim przy ul Solskiego 1 PGE FKS Stal Mielec zmierzy się z Wartą Poznań.

  • Niedziela (28.05.)

  1. Mielecki Jarmark Żywności i Rękodzieła Regionalnego i Lasowiackiego

Jarmark odbędzie się w niedzielę 28 maja w godz. od 9.00 do 18.00 na Placu Armii Krajowej w Mielcu.

Będzie ponad 40 wystawców z różnego rodzaju artykułami, m. in. serami, wędlinami, miodami, olejami, produktami konopnymi, przetworami, chlebami i wieloma innymi. Nie zabraknie również produktów rękodzielniczych, dekoracji z drewna, a także produktów ekologicznych. Gościem specjalnym będzie Paweł Gradowski- finalista MasterChefa, który przygotuje “na żywo” gulasz z chorizo.

ZAPRASZAMY!

Weronika Krzak
Data publikacji: