Powiat Mielec: Mielec świętował Światowy Dzień Pszczoły

1 min czytania
Powiat Mielec:                          Mielec świętował Światowy Dzień Pszczoły

Z okazji przypadającego na 20 maja Światowego Dnia Pszczoły, w Mielcu odbył się Jarmark żywności i rękodzieła regionalnego i lasowiackiego.

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców powiatu mieleckiego, którzy słoneczne niedzielne popołudnie (28 maja) zdecydowali się spędzić na Placu Armii Krajowej. To właśnie tutaj swoje stoiska ulokowali wystawcy oferujący bogaty i różnorodny asortyment. Na ich stoiskach można było znaleźć m.in. rękodzieło, sery, wędliny, miody, sprzęt i akcesoria pszczelarskie, wypieki, produkty konopne, dekoracje z drewna, przetwory i chleby.

Nie zabrakło również atrakcji w postaci rozmaitych warsztatów i występów artystycznych, a na odwiedzających czekał gulasz chorizo przyrządzony przez Pawła Gradowskiego, finalistę Master Chefa.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Popieram Życie Miodem Słodzone, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

powiat-mielecki.pl/aktualnosci/mielec-swietowal-swiatowy-dzien-pszczoly-2691.html

Autor: krystian