Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

„Chodź z nami” – to hasło przewodnie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który tradycyjnie obchodzony jest na całym świecie od 16 do 22 września.

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Nasze miasto, wzorem lat ubiegłych, przyłączyło się do akcji promującej zrównoważony transport. W najbliższy weekend (21-22 września) mieszkańcy Mielca będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej.

W niedzielę (22 września), w godzinach 13.30 – 16.30, na Rynku w Mielcu będzie możliwość przetestowania systemu rowerów miejskich. Przedstawiciele firmy Nextbike, zajmującej się dystrybucją rowerów miejskich, zaprezentują swoją ofertę.

Podczas niedzielnego pokazu obecni będą także przedstawiciele policji, którzy poprowadzą prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się rowerem na terenie miasta.

Serdecznie zapraszamy!

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: