Na zaproszenie Bernda Poggemölera – burmistrza Löhne, Zastępca Prezydenta Paweł Pazdan odwiedził miasto partnerskie Mielca. Głównym celem wizyty były uroczystości związane z 50. urodzinami Löhne.

Pomysłodawcami kontaktów Mielca i Löhne byli państwo Renata i Henryk Bury, właściciele firmy, która działa w obu miastach. To z ich inicjatywy w sierpniu 2002 roku podpisana została umowa partnerska miast. Od tego czasu także młodzież i nauczyciele rozpoczęli współpracę. Zastępca Prezydenta Paweł Pazdan odwiedził także Bertolt-Brecht-Gesamtschule – szkołę, której uczniowie systematycznie od 17 lat odwiedzają nasze miasto, a także goszczą młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Mielcu w ramach wymiany uczniowskiej.

Wizyta w Niemczech była okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów dotyczących dalszej współpracy obu miast.

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji:


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.