Data: 24.01.2020
Miejsce wydarzenia: Karczma Polska, Mielec
Godzina: 19:00 - 21:00
Już 24 stycznia odbędzie się finał kolejnego plebiscytu wyłaniającego Sportowca Roku Tygodnika Regionalnego Korso. Wydarzeniu patronuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Tradycyjna Gala Sportu Mieleckiego zostanie zorganizowana w Mielcu już po raz 25. Podczas spotkania zwycięskie laury odbierze dziesiątka wyróżniających się sportowców związanych z naszym regionem. Wyrazy uznania i nagrody odbiorą także: najlepszy trener, trener-wychowawca oraz talent, który wyjątkowo błysnął w 2019 roku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wyłonieni zostaną na podstawie zakończonego 9 stycznia głosowania czytelników „Korso” oraz wskazań kapituły konkursowej.

Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczak.

Nominowani:

Sportowiec Roku:
Rafał Augustyn (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Paulina Buziak-Śmiatacz (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Bartosz Kaźmierski (modelarstwo, MAUT „Leonardo”)
Jerzy Krakowski (nordic walking, PTG „Sokół 1893”)
Piotr Krępa (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Dawid Książnicki (pływanie, IKAR Mielec)
Wojciech Koszelski (modelarstwo, MUAT „Leonardo”)
Krystian Kopeć (boks, Iryda Mielec)
Łukasz Leś (brazylijskie jiu-jitsu, Team Sukata Poland)
Wiktoria Malec (pływanie, IKAR Mielec)
Łukasz Midura (salsa, Artemis Mielec)
Dominika Mikołajewska (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Tomasz Mochocki (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Natalia Murdza (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Bartosz Nowak (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Inez Pfeifer – Jucha (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Kamil Piecuch (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Dawid Piłat (rzut młotem, LKS Stal Mielec)
Wiktoria Raś (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Tomasz Skowron (futsal, KF Stal Mielec)
Jacek Szwedo (tenis stołowy, MKTS Mielec)
Grzegorz Tomasiewicz (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Piotr Urban (szermierka, Gryf Mielec)
Paweł Wilk (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Dawid Zaskalski (szachy, TG Sokół Mielec)
Katarzyna Zdziebło (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Tadeusz Chmielowiec (brydż sportowy, Hotel Polski Mielec)
Józef Turecki (brydż sportowy, Hotel Polski Mielec)

Trener Roku:
Krzysztof Augustyn (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Marcin Basiak (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Grzegorz Goryczka (modelarstwo, MAUT „Leonardo”)
Marzena Kulig (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Lesław Lechociński (szermierka, Gryf Mielec)
Zbigniew Magda (karate, TG Sokół Mielec)
Roman Murdza (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Damian Skiba (piłka nożna, PGE Stal Mielec)

Trener Wychowawca Młodzieży:
Grzegorz Cibicki (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Ryszard Jakubowski (rzut młotem, LKS Stal Mielec)
Maciej Serafiński (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Tomasz Sondej (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Dariusz Szady (piłka nożna, trener AP Piłkarskie Nadzieje Mielec)
Bogusław Omiotek (pływanie, IKAR Mielec)
Tomasz Torba (lekkoatletyka, LKS Stal Mielec)
Bogusław Wyparło (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Kamil Zaskalski (piłka nożna, SMS Mielec)
Zbigniew Żola (szermierka, PTG „Sokół 1893”)

Talent Roku:
Bartosz Bajorek (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Maria Ciszczoń (szermierka, PTG „Sokół 1893”)
Hanna Drozdowska (szermierka, PTG „Sokół 1893”)
Maria Duszkiewicz (rzut młotem, LKS Stal Mielec)
Martyna Gaweł (lekkoatletyka, LKS Stal Mielec)
Martyna Gorzkiewicz (siatkówka, SPS Stal Mielec)
Cristian Ielo (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Michał Kozioł (piłka ręczna, SPR Stal Mielec)
Julita Małaszewicz (chód sportowy, LKS Stal Mielec)
Kacper Misiak (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Emilia Skóra (karate, TG Sokół Mielec)
Bartosz Sobczyk (piłka nożna, PGE Stal Mielec)
Julia Szady (rzut młotem, LKS Stal Mielec)
Maja Tchórzewska (pływanie, IKAR Mielec)
Emil Ziobroń (piłka nożna, AP Piłkarskie Nadzieje Mielec)

ms

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.