W związku z wprowadzeniem stanu epidemii przypominamy, że wszystkie osoby starsze, samotne bądź niepełnosprawne mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy w zrobieniu zakupów.

Mielecka Rada Seniorów podkreśla, że obecna sytuacja jest wyjątkowa i bardzo trudna szczególnie dla osób najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem. Dlatego seniorzy wraz z Prezydentem Miasta Mielca apelują o wsparcie dla osób starszych, które poza pomocą przy zrobieniu zakupów, mogłoby opierać się także na wyprowadzeniu psa czy zwykłej rozmowie telefonicznej. Wsparcie emocjonalne jest obecnie bardzo ważne. Pamiętajmy, że są wśród nas osoby samotne, które ze względu na konieczność pozostania w domu stracili całkowitą możliwość rozmowy z drugim człowiekiem.

„Tylko wspólnie damy radę przezwyciężyć ten trudny czas” – możemy przeczytać na plakacie, który został zaprojektowany w ramach współpracy mieleckich seniorów z magistratem. Niech zatem hasło to stanowi bodziec do niesienia pomocy słabszym, którzy szczególnie teraz potrzebują naszego wsparcia.

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: