Powiat Mielec: Nowoczesne ambulanse dla mieleckiego pogotowia

Mieleckie pogotowie zostało doposażone w dwa nowoczesne ambulanse. To kolejny zakup z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Oprócz nowoczesnych ambulansów, na wyposażenie stacji pogotowia trafiła także mała karetka transportowa i szereg ratującego życie sprzętu, w tym trzy respiratory, cztery urządzenia do dezynfekcji karetek oraz jednorazowy sprzęt służący do ochrony osobistej lub dezynfekcji. Jak podkreślał dyrektor Grzegorz Gałuszka, podczas oficjalnej prezentacji sprzętu we wtorek, 21 lipca, jego łączna wartość przekroczyła 2 miliony złotych. - Nie byłoby tego wsparcia bez zaangażowania pracowników, którzy przygotowywali wniosek, ale też bez woli samorządu województwa podkarpackiego. Na ręce Marii Napieracz chciałbym złożyć serdecznie podziękowania marszałkowi Władysławowi Ortylowi, że tak szczodrze potraktował naszą jednostkę. Dziękuję także za wsparcie starostwa powiatowego podkreślał podczas spotkania.
- To już kolejny raz, kiedy przyjmujemy na wyposażenie naszej jednostki wysokiej klasy sprzęt. Niezmiernie cieszymy się z tego, że uzyskaliśmy tak dużą pomoc dla całego naszego powiatu oraz wszystkich jego mieszkańców. Nowoczesny tabor z pewnością przełoży się na wydajność pracy załogi i podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w tych trudnych czasach panującej pandemii podkreślał starosta mielecki Stanisław Lonczak.
Karetki przekazane mieleckiemu pogotowiu mają na wyposażeniu m.in.: profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pompy infuzyjne, ssaki, krzesła transportowo-płozowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy. Ambulanse zostały kupione dzięki pomocy unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 i będą wykorzystywane do walki z pandemią Covid-19.
Oprócz pogotowia w Mielcu, swój tabor wzbogaciły o takie pojazdy również stacje z Rzeszowa, Sanoka, Przemyśla i Krosna.
ms
Zdjęcia: Pogotowie Mielec
powiat-mielecki.pl/aktualnosci/nowoczesne-ambulanse-przekazane-mieleckiemu-pogotowiu-1260.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Mielecka uczennica technikum hotelarskiego została laureatką Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Fisz Emade Tworzywo przywozi do Mielca ćwierć wieku dźwięków

Wieczory na pływalni w Mielcu nabierają tempa. Woda, muzyka i ruch po godzinach

Goleszów wybrał nowego sołtysa – funkcję objął Zdzisław Wiesław Kut

Borowa zamieniła się w wielkanocny stół pełen tradycji i nowych pomysłów

W Mielcu setki karateków ścierały się na matach, a hala MOSiR pracowała pełną parą

Stadion w kolorowych skarpetkach. Mielec szykuje integracyjny bieg

Mielec przed Wielkanocą zatańczy z Małymi Rzeszowiakami
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Wieczysta Kraków 3:1. Gospodarze z mocnym ciosem przy Solskiego](/images/mecz/thumbnails/stal-mielec-wieczysta-krakow-22032026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Wieczysta Kraków 3:1. Gospodarze z mocnym ciosem przy Solskiego

Nauka pływania dla dzieci w Mielcu - ruszają zapisy na wiosnę

Smoczka po zmroku - nocne pływanie i sauna przyciągną mielecczan

W Chrząstowie na kilka godzin zniknie woda przez remont sieci

Smoczka zrobi przerwę w środku dnia. Basen zamykają przez zawody

