Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

W dniu 16 lutego odbyło się otwarte spotkanie online, które rozpoczyna proces konsultacji projektu Strategii rozwoju miasta Mielca na lata 2021-2026 z prognozą do roku 2030. Dokument wyznacza cele strategiczne oraz kierunki działań określające nową ścieżkę rozwoju Mielca na najbliższe lata. Potrzeba opracowania nowej strategii rozwoju wynika ze zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych oraz zmian wdrożonych w mieście w poprzednich latach.

Ponadto zakończył się okres obowiązywania dotychczasowej strategii, a nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej obejmująca lata 2021-2027 stwarza szanse na pozyskanie źródeł finansowania na realizację inwestycji rozwojowych, dlatego by ułatwić ten proces, konieczne stało się opracowanie nowego dokumentu strategicznego. Konsultacje społeczne stanowią ostatni etap opracowania Strategii rozwoju.

Spotkanie poprowadziła Pani Prezydent Adriana Miłoś, a prezentację przedstawił Pan Paweł Dryl z firmy D.S. Consulting, która wspiera miasto w procesie opracowania Strategii.

LINK DO PREZENTACJI PRZEDSTAWIANEJ NA SPOTKANIU

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zachęcamy do składania uwag w postaci elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Każdy zainteresowany może wyrazić swoją opinię, zgłaszając uwagi i wnioski drogą elektroniczną poprzez wypełnienie poniższego formularza konsultacyjnego i wysłanie go na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 28.02.2021 r.

FORMULARZ KONSULTACYJNY

Strategia Rozwoju miasta Mielca na lata 2021-2026 z prognozą do 2030 r.

Projekt Strategii rozwoju miasta Mielca na lata 2021-2026 z prognozą do roku 2030 dostępny jest również na stronie internetowej miasta w zakładce Ważne informacje/Strategia Rozwoju Miasta Mielca, na BIP-e w zakładce: Strategie, programy, plany BIP oraz został wyłożony w Urzędzie Miejskim W Biurze Pozyskiwania Funduszy (pokój 33).

Po uzupełnieniu Strategii o uwagi i wnioski mieszkańców, dokument zostanie przedstawiony na Komisjach Rady Miejskiej oraz poddany głosowaniu na sesji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii!

Marietta Mateja-Nowak
Data publikacji: