Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

Operacja haluksów w Krakowie

Operacja haluksów wciąż może brzmieć nieco tajemniczo. Warto dowiedzieć się więc czym haluksy są i czy problem z nimi związany nie dotyczy przypadkiem nas samych. Jeżeli szukasz specjalisty, który postawi diagnozę oraz rozpocznie leczenie, koniecznie sprawdź dostępnych lekarzy w Nowa Ortopedia w Krakowie.

Co to są haluksy?

Haluksami określamy deformację dużych palców u stóp. Jest to schorzenie nabyte. Statystyki mówią, że problem ten występuje najczęściej u kobiet. Schorzenie to jest ściśle powiązane z występowaniem płaskostopia poprzecznego. Obwodowa część dużego palca przesuwa się w kierunku pozostałych palców, a kość śródstopia przesuwa się do strony wewnętrznej, w kierunku drugiej stopy. W ten sposób część stopy jest uciskana przez obuwie, co prowadzi do częściowego zwichnięcia stawu śródstopno-palcowego i obrzęku tkanek miękkich. Decydując się na operację możemy przywrócić sobie dawny komfort życia, który z powodu występowania haluksów jest bezwzględnie naruszany. Szczególnie, że jest to schorzenie uciążliwe, które może narastać od samego ruchu dużego palca. Operacyjna metoda pozbycia się haluksów jest bardzo skuteczna i sprawnie rozwiązuje zwyrodnienie, które ma wiele przyczyn- nie tylko genetycznych.

Operacja usunięcia haluksów

Jest wiele metod związanych z usuwaniem zwyrodnienia dużego palca u stóp. Wybór tej najlepszej jest w rękach wykwalifikowanego lekarza do którego decydujemy się zgłosić. To on, na podstawie indywidualnego wywiadu, ocenia, w jaki sposób najlepiej będzie zabrać się do usunięcia mechanicznej niewydolności przedstopia. W zależności od konkretnego przypadku, konieczne może być nacięcie kości, ale bywa również tak, że jest to czynność zbędna.

Wykonana operacja to jednak nie wszystko, ponieważ dużą wartość ma odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja. Należy więc ściśle stosować się do zaleceń lekarza także i po wykonaniu zabiegu. Rehabilitacja dostosowana jest oczywiście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz jego możliwości. Trzeba także liczyć się z tym, że przez kilka tygodni po operacji możliwe jest występowanie skutków ubocznych, które polegają na bólu operowanego miejsca.