W dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych problemów z jakim przyszło się nam zmierzyć, mieszkańcom naszej planety, jest rosnąca masa odpadów! Z roku na rok poziom konsumpcji wzrasta w zastraszającym tempie…

Co możemy zrobić aby odpadów było mniej? Przede wszystkim ZAPOBIEGANIE! To od naszych decyzji zależy czy powstanie odpad, czy rzeczy których już nie potrzebujemy znajdą nowego właściciela, czy jednak ostatecznie staną się odpadem.

Zapobieganie w łatwy sposób można połączyć z pomaganiem. Jak? Jesteś w trakcie remontu? Wymieniasz swój sprzęt AGD na nowy? W naszym otoczeniu jest wiele potrzebujących osób, których nie stać na zakup pralki czy lodówki. Nie wyrzucaj działającego sprzętu, oddaj go potrzebującym J

Gmina Miejska Mielec nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Mamy dla Was Czas (2) Stowarzyszenie Mamy dla Was Czas | Facebook). Wszystkie chętne osoby, które mają do dodania sprawny, w dobrym stanie sprzęt, który nie jest już potrzebny, a mógłby pomóc osobom potrzebującym proszone są o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Sprzęt zostanie odebrany bezpośrednio z nieruchomości przez członków Stowarzyszenia i przekazany do konkretnych rodzin.

Lista potrzebnych sprzętów:

– mała lodówka (pod blat),

– mała lodówka,

– lodówka ok 170 cm,

– lodówka,

– pralka z wkładem od boku.

Zachęcamy wszystkie działające na terenie naszego miasta stowarzyszenia, organizacje do współpracy i wspólnej pomocy naszym mieszkańcom.

Edward Tabor
Data publikacji: