Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

Nie czekaj dłużej i skalibruj alkomat

Rzeczy, które nie są przez nas często używane zazwyczaj odchodzą w zapomnienie w szczególności kiedy musimy o nie regularnie dbać. Dokładnie tak jest w przypadku alkomatów, ponieważ wielu z nas coraz częściej decyduje się na zakup tych nie wielkich lecz bardzo przydatnych urządzeń. Pozwalają one w szybki sposób sprawdzić w jakim stanie nie trzeźwości się znajdujemy. Niestety zapominamy o ich poprawnej konserwacji.

Jak poprawnie dbać o alkomat?

Konserwacja w przypadku alkomatów ma ogromne znaczenie. Stosując takie urządzenia musimy pamiętać i przeprowadzać przynajmniej raz do roku kalibracja alkomatu. Jest to niezbędna czynność pozwalająca nam na uzyskanie poprawnego wyniku podczas mierzenia stężenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie ryzykujmy więcej że ktoś przez to ucierpi. Nie ważne czy znajdujemy się na plaży, w domu czy na mieście. Posiadając przy sobie alkomat warto dołożyć wszelkich starań aby działał prawidłowo. W tym celu najstosowniejszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalisty który dokona sprawnej kalibracji w ciągu kilkunastu minut na specjalistycznych maszynach. To jednak nie wszystko, jako prywatni użytkownicy alkomatu musimy pamiętać o jego przechowywaniu w temperaturze pokojowej. Urządzenia tego typu są bardzo delikatne i nawet takie czynniki zewnętrzne jak zbyt niska bądź zbyt wysoka temperatura może spowodować ich uszkodzenie a w najlepszym przypadku przyczyni się do ich rozkalibrowania.

Czy to wszystko? Oczywiście że nie, pozostaje ostatnia kwestia do poruszenia, mianowicie dotyczy ona samego używania tego przedmiotu. Większość z czynnych użytkowników alkomatu używa go w niedalekiej przyszłości po spożyciu alkoholu, niestety takie stosowanie nie przyniesie dobrych skutków w dalszym ciągu. Dlaczego? Ponieważ po spożyciu alkoholu w naszych ustach znajduje się bardzo duże stężenie alkoholu które jest szkodliwe dla czujników znajdujących się w alkomacie. Częste błędne stosowanie tego urządzenia może spowodować rozregulowanie się urządzenia.

Zawsze warto nosić alkomat

Jeżeli posiadamy już własny alkomat warto nosić go zawsze ze sobą. Nie jednokrotnie posiadanie go przy sobie może uratować komuś życie. Warto zaproponować komuś zrobienie testu na trzeźwość, w takim momencie osoba ta może uniknąć poważnych konsekwencji jakie czekałyby na nią w przypadku gdyby wsiadła za kierownicę samochodu.