Ruszył plebiscyt o tytuł Złotego Inżyniera, organizowany przez czasopismo Przegląd Techniczny- gazeta inżynierska, który po raz 29. uhonoruje dokonania polskich inżynierów i naukowców.

Do grona znakomitych kandydatek i kandydatów w tym roku nominowany został również dr hab. inż. Włodzimierz Adamski wieloletni pracownik PZL Mielec, absolwent Wydziału Mechaniczno- Technologicznego, Politechnika Śląska, Prezes Stowarzyszenia ProCax.

Swój głos na wybranego kandydata, mogą Państwo oddać do końca stycznia pod adresem:

https://plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Dr hab. inż. Włodzimierz Adamski przez wiele lat pracował w PZL Mielec A Sikorsky and Lockheed Martin Company zajmując główne stanowiska kierownicze jak np. Główny Informatyk, Dyrektor ds. Rozwoju czy Dyrektor Techniczny. W tym czasie zrealizował ponad 150 dużych projektów jak: zaprojektowanie numerycznego kształtu zespołów samolotów (samoloty Dromader, Iskierka, Iryda, An-28, ATR-42, ATR-72, Boeing 757, M-28 Skytruck, Boeing 787 Dreamliner.

Ocenił około 180 projektów unijnych na kwotę ponad 1 mld 600 mln PLN

Posiada na swoim koncie ponad 90 prac naukowych opublikowanych w kraju i za granicą

W uznaniu osiągnięć w modelowaniu komputerowym, promocji dorobku przemysłu lotniczego oraz zaangażowania na rzecz współpracy z inżynierską Polonią w USA i Stowarzyszeniem Polonia Technica został wyróżniony dyplomem uznania w 2013 roku i Medalem Tadeusza Kościuszki w 2016 roku, oraz w 2019 roku otrzymał Statuetkę Polonia Technica i Filadelfijski Dzwon Wolności.

Weronika Krzak
Data publikacji: