Od pięciu lat jedną z imprez towarzyszących mieleckim finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bieg „Policz się z cukrzycą”.

Nie inaczej było w minioną niedzielę 29 stycznia, gdy na starcie mimo chłodnej i wietrznej aury stanęło ponad 120 osób. Wszystkich uczestników tego wydarzenia, wśród których był Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski z małżonką, rozgrzewał szczytny cel jakim było wsparcie 31 finału WOŚP, który tym razem odbył się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Cały dochód z zapisów na bieg był wsparciem dla sztabu WOŚP Mielec.

Trasa wytyczona na terenach MOSiR-u liczyła 3,5 km. Rywalizowano w dwóch kategoriach – w biegu i w konkurencji nordic walking. Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni Kacper. Jednym z uczestników zawodów była Pani Urszula, która porusza się na wózku inwalidzkim w towarzystwie psa przewodnika i opiekunki. Najszybszym biegaczem okazał się zawodnik mieleckiego klubu lekkoatletycznego Sebastian Hajduk, któremu przebiegniecie trasy zajęło 13 min. Wśród pań jako pierwsza do mety dotarła Elżbieta Jarosz.

Najszybszym zawodnikiem na mecie w kategorii nordic walking był Karol Jodłowski, a najszybsza wśród pań była Monika Olechowska. Pamiątkowe medale w kształcie serca wręczała na mecie Dyrektor MOSiR Mielec Mirosława Gorazd wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Koła Wolontariatu “Kopernik Pomaga”. Na wszystkich na mecie czekały ciepłe napoje i regeneracyjny posiłek.

Edward Tabor
Data publikacji: