Ile kosztuje wdrożenie Comarch Optima? Co wpływa na kwotę do zapłaty?

Profesjonalne platformy ERP to świetne narzędzia, które mogą wnieść jakość pracy w firmie na zupełnie nowy poziom. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej usługi? Co wpływa na cenę? Między innymi na te pytania odpowiemy w tym artykule! 

Co musisz wiedzieć o ERP?

ERP, czyli Enterprise Resource Planning to oprogramowanie, które optymalizuje większość procesów związaną z zarządzaniem firmą. Co warto podkreślić, taki soft wpływa na wiele różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa: od księgowości, przez analizę danych, aż po zarządzanie magazynem.

Automatyzacja procesów pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który nasz zespół może przeznaczyć na zupełnie inne zadania. Oznacza to, że efektywność zatrudnionych w firmie osób może wzrosnąć, a samo przedsiębiorstwo nie będzie już „przepalać budżetu”. 

Świetne, cenione w wielu branżach systemy ERP tworzy firma Comarch. Nie powinno więc dziwić, że implementacją tego softu zajmuje się wiele podmiotów działających na rynku. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalistów jak np. firma Kotrak oferująca wdrożenia Comarch Optima.

To działające w branży od ponad 30 lat przedsiębiorstwo, które może pochwalić się długą listą ponad 1500 realizacji – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, które zdecydowały się zaufać właśnie tej firmie. W parze z długoletnim doświadczeniem idzie też wiedza oraz wiele innowacyjnych usług, wśród których warto zwrócić uwagę na tzw. asystę techniczną.

Gdyby pracownicy naszego przedsiębiorstwa, w toku użytkowania ERP, napotkali jakiś problem, który przerósłby ich umiejętności, mogą szybko skontaktować się z ekspertem z firmy Kotrak, który przywróci działanie systemu lub np. aktywuje interesującą nas funkcję.

Ile kosztuje wdrożenie ERP?

Bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dobre firmy podchodzą do każdego zlecenia indywidualnie. To zaś oznacza, że dla każdego przedsiębiorstwa odpowiedź na pytanie ile kosztuje Comarch Optima będzie zupełnie inna. 

Sporo zależy m.in. od liczby modułów, jakie uznamy za niezbędne, a także od tego, czy zdecydujemy się na usługę uruchamianą jako SaaS (Software as a Service) czy na manualną instalację oprogramowania na firmowych serwerach. Wszystkie te kwestie determinują cenę.

A jak wygląda wdrożenie Optimy w praktyce? Można tu wskazać na kilka kluczowych czynności, jakie wykonają pracownicy godnej zaufania firmy, jak Kotrak:

  1. analiza początkowa,
  2. wytypowanie rekomendowanych modułów do zainstalowania,
  3. instalacja,
  4. szkolenie dla zespołu,
  5. powdrożeniowe wsparcie techniczne. 

Co potrafi system ERP, jakComarch Optima?

Dzięki możliwości zainstalowania wielu dodatkowych modułów, możliwości takiego software’u są naprawdę imponujące. Wśród tych kluczowych funkcji warto jednak wskazać na:

  • zautomatyzowanie obiegu dokumentów,
  • kompleksowe zarządzanie czasem pracy zespołu (lub zespołów),
  • pełne wsparcie dla wszystkich rodzajów księgowości występujących w polskim systemie podatkowym,
  • dostęp do wybranych danych online,
  • możliwość generowania profesjonalnych analiz.

Jak widać, wdrożenie takiego oprogramowania ERP, to inwestycja w przedsiębiorstwo – w jego unowocześnienie oraz optymalizację procesów zachodzących w działalności. W związku z tym, pytanie o cenę usługi powinno mieć tutaj znaczenie drugorzędne. Jeśli wybierzemy solidną aplikację oraz godną zaufania firmę wdrożeniową, to bilans zysków powinien być zdecydowanie większy, niż poniesione koszta.