Wczorajsze popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu upłynęło pod znakiem Mieleckiej Strefy Kobiet- wydarzenia dedykowanego Paniom, stanowiącego kontynuację świętowania obchodzonego 8 marca na całym świecie Dnia Kobiet. Była to już 3. edycja wydarzenia.

Tegoroczna edycja Strefy Kobiet cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i samych uczestników. Podczas wydarzenia na mielczanki i nie tylko, czekał szereg atrakcji przygotowanych przez lokalne firmy, a także różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia.

Wydarzenie o 14.00 otworzyły bezpłatne warsztaty modowe z certyfikowanym stylistą Jakubem Smoleniem pn. „Porozmawiajmy o modzie. Czy to jeszcze jest możliwe?”. Panie miały okazję poznać tajniki mody, a także wziąć udział w dyskusji przedstawiając swoje poglądy modowe i stanowiska na różne tematy.

O godzinie 15.00 Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oficjalnie rozpoczął Strefę Kobiet, podczas której odbyły się rozmowy „na kanapie” prowadzone przez Tomasza Łępę, m. in. z Maciejem Warcholakiem z Fundacji „Popieram życie miodem słodzone”, z Małgorzatą Makowską na temat symboliki różowego koloru, czy z właścicielką Orient Touch z zakresy manualnej terapii twarzy i ciała. W przerwach czas przybyłym umiliły występy i konkursy z nagrodami.

Wystąpiła grupa taneczna z „Akrobatyka EDU Mielec” oraz „Artemis. Akademia Zdrowych Nawyków” z pokazem salsy i bachaty. Następnie czas uczestnikom Strefy uświetnił koncert kwartetu CON GRAZIA z Państwowej Szkoły Muzycznej, a na końcu do tańca porwała Monika Kołodziej z Xtreme Fitness Mielec z pokazem ZUMBY.

Jako organizatorzy składamy serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom, którzy swoją obecnością uświetnili 3. edycję Mieleckiej Strefy Kobiet oraz wszystkim mielczankom (i oczywiście osobom im towarzyszącym), które niedzielne popołudnie spędziły w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy Hotelowi Iskierka za ufundowane vouchery oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za wszelką pomoc jaką okazali w organizacji tego wydarzenia. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do Mieleckiej Strefy Kobiet – za rok!

 

Weronika Krzak
Data publikacji: