Czterech mieszkańców otrzymało wyjątkowy tytuł „Zasłużonych dla Gminy Wadowice Górne”. Gminny samorząd przekazał te wyróżnienia podczas uroczystej gali w ostatnią niedzielę, 12 marca.

Tytuł „zasłużonych” otrzymały osoby, które na przestrzeni ostatnich lat dały gminie impuls do rozwoju, przyczyniając się jednocześnie do zbudowania jej obecnej pozycji. – To ludzie wielkiego serca i wielkiego pomysłu, niezwykle ważni dla naszej gminy. Bo przecież gmina to nie drogi, nie budynki, a właśnie ludzie – podkreślił Wójt Gminy Wadowice Górne Michał Deptuła. Wyróżnienia przekazał wspólnie z Krzysztofem Maciejakiem, Przewodniczącym Rady Gminy Wadowice Górne.

Statuetki „Zasłużony dla Gminy Wadowice Górne” otrzymali:
Halina Pietras – założycielka firmy ELDRUT
Stanisław Dobrowolski – założyciel firmy DOBROWOLSCY
Stanisław Jeż – założyciel firmy STALMAX
Stefan Rysak – Wójt Gminy Wadowice Górne w latach 1998-2014

Udział w wydarzeniu wziął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który ze sceny wygłosił laudację na cześć jednego z wyróżnionych – Stefana Rysaka.

Gospodarz powiatu pogratulował także pozostałym nagrodzonym, doceniając ich zasługi dla rozwoju gospodarczego gminy i całego powiatu. Życzył im jednocześnie wszelkiej pomyślności w realizacji kolejnych ambitnych zamierzeń i satysfakcji ze znalezienia się w gronie „zasłużonych”.

Gratulacje na ręce wyróżnionych złożyło także szerokie grono przybyłych na uroczystość gości, wśród nich Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Na spotkaniu nie brakło także szerokiego grona samorządowców z regionu, działaczy społecznych i mieszkańców gminy.

Wspólne świętowanie zwieńczył występ Marcina Dańca – znanego i lubianego artysty kabaretowego.

Zdjęcia: Gmina Wadowice Górne

ms

Galeria zdjęć