Prezydent Miasta Mielca zachęca do zainstalowania i korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej „Aktywne Miasta” dotyczącej aktywności fizycznej wśród mieszkańców Mielca.

Aplikacja „Aktywne Miasta”, to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie. Przebyte szlaki oznacza na mapie. Uprawiany sport można wybrać spośród 18 aktywności.

Pobierając aplikację „Aktywne Miasta” zyskuje się dostęp do szeregu przydatnych funkcji oraz możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Miesięczne rowerowe zmagania to fantastyczna przygoda dla wszystkich miłośników dwóch kółek! Najbliższa edycja już w czerwcu 2023 roku!

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści instalują darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. W aplikacji Uczestnik wybiera miasto Mielec i dla niego „kręci kilometry”. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

21 marca startuje trening do Rowerowej Stolicy Polski. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i gmin oraz sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją! Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami. Dołączając do treningu, będzie można poznać szczegóły zabawy i funkcjonowania darmowej aplikacji Aktywne Miasta.

Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Zachęcamy wszystkich do zabawy!

Anna Jajkiewicz
Data publikacji: