Starosta mielecki gratuluje mistrzom tańca sukcesów na The Open World
Młodzi tancerze Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski odnoszą kolejne sukcesy na międzynarodowej scenie tanecznej. Niedawno spotkali się ze starostą mieleckim Kazimierzem Gackiem, który pogratulował im wybitnych osiągnięć i życzył dalszego rozwoju ich tanecznej pasji.
  1. Spotkanie tancerzy z Kazimierzem Gackiem.
  2. Sukcesy na międzynarodowym turnieju w Blackpool.
  3. Mistrzostwo Polski w tańcach standardowych.
  4. Przyszłe plany i aspiracje taneczne młodych artystów.

W zeszłym roku Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski zdobyli Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej 12-13 lat podczas Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych, które odbyły się w Zielonej Górze. Ich talent został doceniony przez międzynarodową komisję sędziowską w pięciu tańcach: walcu angielskim, tangu, walcu wiedeńskim, fokstrocie i quickstepie. Aby sięgnąć po laur mistrza, musieli pokonać aż piętnaście par konkurentów.

Tym razem para młodych tancerzy z sukcesem zaprezentowała swoje umiejętności na międzynarodowym turnieju tańca The Open World w Blackpool. 11 maja zajęli 6. miejsce w kategorii The Open Worlds Ballroom Under 14, zdobywając tytuł finalistów. W kategorii The Open Worlds Under 14 Quickstep Challenge udało im się stanąć na podium, zajmując 3. miejsce. Kolejnego dnia, 12 maja, w ćwierćfinale The Open Worlds Under 14 Latin, wykonali cha-chę, sambę, rumbę i jive'a, a w kategorii The Open Worlds Under 14 Cha Cha Cha Challenge zajęli 6. miejsce.

Alicja i Gabriel, wraz z trenerem Mariuszem Sosińskim z Centrum Tańca "Gala" oraz rodzicami, odwiedzili Starostwo Powiatowe, aby podzielić się swoimi sukcesami z Kazimierzem Gackiem. Podczas spotkania starosta wyraził ogromne uznanie dla ich codziennej pracy i pasji, życząc kolejnych osiągnięć i dalszego rozwoju.

Spotkanie w starostwie podkreśliło, że Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski są jedyną parą taneczną z regionu, która osiągnęła tak wyjątkowe wyniki na arenie międzynarodowej. Ich sukcesy są dowodem na to, że ciężka praca, talent i determinacja mogą prowadzić do spektakularnych osiągnięć.

Wg inf z: Powiat Mielecki