Poznamy Mielczanina Roku 2023
Już dzisiaj dowiemy się, kto zostanie uhonorowany zaszczytnym tytułem Mielczanina Roku 2023. Wydarzenie to, organizowane co roku przez Tygodnik Regionalny KORSO, ma na celu wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych dla naszej społeczności.

Ponad dwadzieścia lat tradycji plebiscytu "Mielczanin Roku"

Od ponad dwóch dekad Tygodnik Regionalny KORSO organizuje plebiscyt "Mielczanin Roku". W ramach tego konkursu nagradzane są osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszej społeczności. Kandydatów do tego tytułu mogą zgłaszać czytelnicy tygodnika, lokalne stowarzyszenia, komitety obywatelskie oraz wcześniejsi laureaci plebiscytu. W ubiegłym roku tytuł ten zdobył Wacław Świerczyński.

Kim są tegoroczni kandydaci?

W tym roku o tytuł Mielczanina Roku 2023 walczy siedmioro wyjątkowych osób:

  • Włodzimierz Adamski - wieloletni pracownik PZL Mielec, laureat tytułu "Złotego Inżyniera", wykładowca i społecznik.
  • Krystian Gettinger - wieloletni zawodnik i kapitan drużyny piłki nożnej Stali Mielec.
  • Tomasz Łępa - dziennikarz radia Leliwa, prowadzący liczne imprezy kulturalne i patriotyczne.
  • Marta Reguła - właścicielka Muffiniarni na rynku, aktywna społeczniczka.
  • ks. Stanisław Składzień - wieloletni proboszcz i twórca parafii Trójcy Przenajświętszej, budowniczy kościoła i plebanii.
  • Jerzy Skrzypczak - dyrektor Muzeum Regionalnego, promotor historii i kultury regionu.
  • Andrzej Zemmel - działacz, wolontariusz, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 oraz prezes Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały – Strzelec".

Kapituła plebiscytu i sposób wyboru laureata

Laureata wybiera kapituła plebiscytu, w skład której wchodzą wszyscy dotychczasowi laureaci oraz Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". Ostateczną decyzję podejmują oni wspólnie z czytelnikami, którzy również mają możliwość oddania głosu na swojego faworyta.

Uroczysta gala pod patronatem władz lokalnych

Gala, na której poznamy nazwisko Mielczanina Roku 2023, odbędzie się dzisiaj po południu. Wydarzenie to odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu oraz Prezydenta Miasta. Relację na żywo można śledzić na stronie Tygodnika Regionalnego KORSO.

Jest to doskonała okazja, by docenić ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniają się do rozwoju naszego miasta i regionu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do śledzenia przebiegu gali i poznania tegorocznego laureata.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Mielcu