Policjanci i strażacy na hali - 13 młodych drużyn rywalizowało w Wadowicach Górnych

Hala szkoły w Wadowicach Górnych zamieniła się w arenę zmagań i zabaw, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu prowadzili konkursy i policyjne konkurencje dla dzieci. Służby łączyły edukację z rywalizacją w mikołajkowym klimacie.
W sobotę odbył się II Halowy Mikołajkowy Turniej Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Leszka Deptuły w Wadowicach Górnych. W zawodach wzięło udział 13 drużyn OSP z gminy - zespoły z Wadowic Górnych (trzy), Kiełkowa (dwa), Glin Małych, Wadowic Dolnych (dwa), Woli Pławskiej, Wojkowa, Złotnik, Wampierzowa i Surowej.
Rywalizacja objęła pięć sprawnościowych konkurencji strażackich przygotowanych specjalnie dla dzieci. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim asp. szt. Krzysztof Kogut oraz podkom. Bernadetta Krawczyk i st. asp. Magdalena Skulimowska.
Policjantki prowadziły interaktywne konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Dzieci uczestniczyły w quizach, zabawach zręcznościowych oraz w policyjnych konkurencjach dostosowanych do wieku, przypominając zasady bezpiecznego zachowania na drodze, podczas zimowego wypoczynku i w kontaktach z obcymi.
Organizatorami wydarzenia byli gospodarze i wójt gminy Wadowice Górne, patronat objął wójt Michał Deptuła. Komenda Powiatowa Policji w Mielcu podziękowała organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie i pogratulowała młodym strażakom sportowych osiągnięć.
na podstawie: KPP w Mielcu.
Ostatnie Artykuły

Mielecki SOR po modernizacji pod lupą ministerstwa zdrowia

Ekspedientka zareagowała w porę - 31-latek miał blisko 2,5 promila

Mieleccy szczypiorniści jadą do Chorwacji na turniej pełen gwiazd

Siatkarski finał w Mielcu - hala MOSiR szykuje mecze o wszystko

Cyfrowe pomoce trafiły do przedszkoli. Nauczyciele też zyskali wsparcie

Saunowy wieczór w MOSiR Mielec - trzy wejścia i mało miejsc

Małe ręce i wielki sukces w konkursie o św. Florianie

Mielecka Noc Muzeów połączyła radio, fotografię i iluzje

Przedszkolaki z Dzikowca zobaczyły miejsca, do których zwykle nie ma wstępu

W Mielcu rusza spotkanie o kursach i stażach za granicą

Jan Paweł II w szkolnych występach. W Radomyślu Wielkim nagrodzono młodych artystów

803 kontrole na mieleckich drogach i ani jednego pijanego kierowcy

Patriotyczny konkurs przyciągnął 256 prac. W Tuszymie rozdano nagrody

W mieleckich szkołach padły ostrzeżenia o wakacyjnym ryzyku
Przydatne dane teleadresowe
- Agencja Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu - kontakt, inkubatory, pożyczki i doradztwo
- Dom Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu - przyjęcie, koszty, godziny odwiedzin
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu - zajęcia terapeutyczne, rehabilitacja i wsparcie
- Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielec - kontakt, zasięg SSE EURO-PARK MIELEC
- Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu - kontakt, zapis dziecka i oferta
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie Oddział w Mielcu - kontakt, adres i zakres usług
