Weekend na mieleckich drogach - 7 kolizji i dwóch nietrzeźwych kierowców

1 min czytania
Weekend na mieleckich drogach - 7 kolizji i dwóch nietrzeźwych kierowców

Mieleccy policjanci intensyfikowali kontrole na drogach - dokumentowali kolizje i sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W ciągu weekendu interweniowali przy siedmiu zdarzeniach, zatrzymując dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.

Mieleccy funkcjonariusze prowadzili działania prewencyjne i kontrolne na drogach powiatu. Od piątku do niedzieli reagowali na zdarzenia i wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu ruchu.

Na terenie powiatu mieleckiego odnotowano 7 kolizji drogowych. Policjanci dokumentowali miejsca zdarzeń i zabezpieczali ślady potrzebne do wyjaśnienia przyczyn tych kolizji.

W ramach kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 193 kierujących. Ujawnili 39 wykroczeń drogowych. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Nie było pobłażliwości wobec osób prowadzących pojazdy po alkoholu.

Policjanci podejmowali interwencje wobec kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, wykonywali nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Ponadto mundurowi zatrzymali 2 osoby, które kierowały pojazdami mimo braku uprawnień.

Informację o działaniach przekazała podkom. Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

na podstawie: Policja Mielec.

Autor: krystian