Dron antysmogowy przeprowadzi pomiary jakości powietrza nad Mielcem

W połowie lutego nad Mielcem będzie latać dron, który sprawdzi, czym naprawdę oddychają mieszkańcy. To działanie w ramach projektu LIFE Podkarpackie – Żyj i oddychaj, zapowiedziane przez Prezydenta Miasta Mielca. Pomiary mają charakter edukacyjno-informacyjny i posłużą do przygotowania publicznego raportu. Informacja o badaniu ma przybliżyć, gdzie w mieście występują wyższe stężenia zanieczyszczeń i jak rozkładają się one przestrzennie.
Prezydent Miasta Mielca informuje, że badanie zostanie przeprowadzone według poniższych szczegółów:
- termin pomiaru – 16.02.2026 r.
- wykonawca – DRONpol Sp. z o.o.
- charakter pomiaru – edukacyjno-informacyjny
Po zakończeniu prac miasto udostępni raport z wynikami pomiarów. Dane mają trafić do publikacji publicznej, co pozwoli porównać jakość powietrza w różnych częściach Mielca i ułatwi mieszkańcom ocenę, gdzie warto zwrócić uwagę na źródła emisji czy wentylację budynków.
na podstawie: Urząd Miejski w Mielcu.
Ostatnie Artykuły

Lisy znów zostaną zaszczepione z powietrza i padł ważny apel do mieszkańców

Świąteczny weekend na mieleckich drogach - policja wyłapała pijanych i za szybkich

Saunowy wieczór w Mielcu - trzy seanse, 10 miejsc i zero dopłat

Dwie przejażdżki po 100 km/h i od razu stracili prawa jazdy

115 km/h na Al. Kwiatkowskiego w Mielcu - poranny rajd skończył się karą

O!PLA w Mielcu po raz pierwszy - widzowie sami rozstrzygną animowany konkurs
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-stal-mielec-06042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie](/images/mecz/thumbnails/rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-handball-stal-mielec-04042026-2227.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie

Smart ławka przy Dąbrówki pokazuje, jak Mielec łączy odpoczynek z energią

W Radomyślu Wielkim padły pytania o nowe połączenia i rozwój gminy

Most w Ławnicy zostanie zamknięty dla ruchu – rusza przebudowa

Podszyli się pod numer mieleckiej policjantki - seniorka była o krok od utraty oszczędności

Świąteczny wyjazd zdradza dom - policja ostrzega przed publikacją w sieci

