Zajechali drogę skuterowi i w kilka chwil usłyszeli zarzuty

FOT. KPP w Mielcu
Na drodze w Domacynach doszło do nagłego ataku na 30-latka jadącego skuterem. Dwaj mężczyźni wysiedli z audi, pobili go i odjechali, ale policjanci z Tuszowa Narodowego szybko ustalili, kto brał udział w zdarzeniu.
Policjanci z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Padew Narodowa w wieku 19 i 25 lat. Obaj są podejrzani o pobicie 30-latka, który jechał swoim skuterem przez Domacyny.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 13. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, jadący przed skuterem samochód marki Audi gwałtownie zahamował i zajechał drogę kierującemu jednośladem. 30-latek musiał się zatrzymać. Z auta wysiedli kierowca i pasażer.
Najpierw doszło do ostrej wymiany zdań, ale sytuacja szybko przerodziła się w przemoc. Mężczyźni rzucili się na skuterzystę i uderzali go pięściami po całym ciele. Potem wsiedli z powrotem do audi i odjechali, zostawiając pokrzywdzonego na drodze.
O całym zajściu 30-latek powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Na miejsce skierowano policjantów z Tuszowa Narodowego. Funkcjonariusze ustalili rysopisy sprawców oraz samochód, którym się poruszali. Podczas sprawdzania okolicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z pobiciem. Okazali się nimi 25-letni kierowca audi i jego 19-letni pasażer.
Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzut z art. 158 § 1 Kodeksu karnego, dotyczący udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. Na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Mielcu Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec nich środki zapobiegawcze - policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
Ta sprawa pokazuje, jak szybko zwykła droga może zamienić się w miejsce brutalnego ataku, a później w postępowanie, które kończy się zarzutami, dozorem i zakazami dla sprawców.
na podstawie: KPP w Mielcu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Mielcu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

43 dzieci przyszły na świat w Mielcu. W kwietniu dziewczynek było więcej

Na lotnisku w Mielcu uruchomiono system lepszej widoczności w powietrzu

DW 985 do Mielca i Dębicy pod oceną. W Przecławiu trwa akcja informacyjna

Lotnictwo jutra w Mielcu. W centrum były wodór i drony

Zajechali drogę skuterowi i w kilka chwil usłyszeli zarzuty

W Radomyślu Wielkim ruszyła budowa PSZOK-u. Ma przejąć odpady, z którymi był kłopot

Wystawa o Sergiuszu Piaseckim na placu w Mielcu. To opowieść o wojnie i wygnaniu

W Mielcu Leonardo trafił do najlepszych. Nauka i biznes w jednym gronie

KNF organizuje webinarium o liście ostrzeżeń. Warto znać zasady wpisu

Mielec szykuje ringowe emocje - Polska i Litwa staną naprzeciw siebie

Hodowcy z Mielca mają nowy obowiązek. PIW przypomina o terminie

Mielecka drogówka zatrzymała trzy prawa jazdy po weekendowych pomiarach

Żarówka szykuje wielką paradę. Konie, zaprzęgi i wieczorna zabawa

