Policjanci z Mielca wsiedli na rowery. Rajd miał drugi, ważniejszy cel

FOT. Policja Mielec
Na starcie V Majowego Rajdu Rowerowego „Po Zdrowie” stanęły całe rodziny, a razem z nimi na trasę wyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Funkcjonariusze pełnili rolę patrolu rowerowego i pilnowali bezpieczeństwa uczestników na całym odcinku przejazdu.
Rajd ruszył w sobotę o godz. 10:00 z terenu Bulwarów - Gryfitów Mieleckich. Uczestnicy przejechali malowniczą trasę przez Podleszany, tereny leśne i dotarli do mety w Przecławiu - w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Tuszyma.
Mieleccy policjanci nie ograniczyli się do samej obecności na trasie. Włączyli się w wydarzenie również po to, by promować bezpieczne zachowania na drodze i przypominać o zasadach ruchu drogowego. Rajd stał się też okazją do zachęcania mieszkańców do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Na miejscu mundurowi prowadzili stoisko profilaktyczno-edukacyjne. Tam promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz organizowali konkursy wiedzy dla dzieci i młodzieży.
Taka inicjatywa robi więcej niż wiele suchych apeli, bo łączy profilaktykę z realną obecnością policji wśród mieszkańców. W Mielcu to właśnie ten spokojny, praktyczny kontakt z ludźmi najmocniej buduje zaufanie i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od prostych nawyków.
na podstawie: KPP w Mielcu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Mielec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Polskie tańce z Toledo zabrzmią w Mielcu. Wstęp wolny

GZGK sprawdza przyłącza. Bez umowy pobór wody może być nielegalny

Mieleckie Błonia zamienią się w wielką strefę motoryzacji

Remont sieci odetnie wodę w Złotnikach i Chrząstowie

Syreny mogą zabrzmieć w całym kraju. To będą ćwiczenia alarmowe

Startupy, prototypy i europejskie pieniądze. Tak działa MARR

Policyjne awanse i rodzinny piknik. Święto Policji w Przecławiu

Gry, bańki i dmuchańce na mieleckim Rynku. Wstęp będzie bezpłatny

Polski folklor z Toledo na mieleckim Rynku. Wystąpią dwa zespoły

IV turnus Letnich Półkolonii z MOSiR-em - ruch, basen i Jump Planet

Mundurowi spotkają się pod zamkiem. Piknik w Przecławiu

W Mielcu można odetchnąć pełną piersią - relaks w strefie SPA

Rynek Starego Miasta wyłączony z ruchu. Autobusy zmienią trasy

W Mielcu można złapać oddech - Baseny Odkryte MOSiR czekają
Przydatne dane teleadresowe
- Filia Biblioteczna w Zdziarcu - godziny, karta, zbiory i katalog online
- Urząd Stanu Cywilnego w Borowiu - kontakt, sprawy, dokumenty
- Urząd Stanu Cywilnego w Radomyślu Wielkim - kontakt, godziny, sprawy
- Placówka Terenowa KRUS w Mielcu - kontakt, obsługiwane gminy, sprawy rolnicze
- Urząd Stanu Cywilnego w Mielcu - kontakt, odpisy, rejestracja, śluby
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu - kontakt, awarie, biuro obsługi
