23-latek pędził przez Łysaków 141 km/h. Stracił prawo jazdy

FOT. Policja Mielec
Policjanci mieleckiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który w obszarze zabudowanym jechał 141 km/h. W Łysakowie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 23-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące, dostał 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych.
Do kontroli doszło w niedzielę, przed godz. 14. Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu prowadzili pomiar ręcznym miernikiem prędkości w Łysakowie. Urządzenie wskazało, że kierujący motocyklem marki Suzuki przekroczył dopuszczalną prędkość o 91 km/h.
23-letni motocyklista jechał 141 km/h w miejscu, gdzie limit wynosił 50 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został także ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.
Policja przypomina, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest wykroczeniem i może prowadzić do poważnych zagrożeń na drodze. Nadmierna prędkość pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, także tych, które kończą się najtragiczniej.
„Jako uczestnicy ruchu drogowego to my decydujemy o naszym zachowaniu na drodze i ewentualna odpowiedzialność za popełnione wykroczenia spoczywa na nas samych” - przypomina podkom. Bernadetta Krawczyk.
To nie był błąd o kilka czy kilkanaście kilometrów na godzinę, ale jazda niemal trzy razy szybsza od dopuszczalnej w terenie zabudowanym. Wysoki mandat i czasowa utrata uprawnień pokazują, że taki przejazd może zakończyć się natychmiastowymi konsekwencjami, zanim dojdzie do wypadku.
na podstawie: KPP w Mielcu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Mielec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

16-latek miał ponad 1,5 promila. Na hulajnodze wjechał w nocną pułapkę

Syreny zabrzmiały o 17.00. W Mielcu uczczono 82. rocznicę Powstania Warszawskiego

15-latek potrącony przez Teslę w Przecławiu. Mandaty dla kierowcy i matki

Finał festiwalu w Mielcu zabrzmi podwójnie - Zalewski i Smolik

Dagadana zagra w Mielcu. Polsko-ukraińska energia w Parku Oborskich

Trzy awanse w jednej gminie. Piłkarskie kluby odebrały wyróżnienia

Trzeci stopień ostrzeżenia przed upałem. Temperatura wzrośnie do 38°C

18-latek driftował Mercedesem na ulicy w Mielcu. Stracił prawo jazdy

ASF wciąż zagraża hodowli w powiecie mieleckim. Weterynaria ostrzega

W Mielcu zagrają dla Anety - plażowy turniej połączy sport i pomoc

Sto lat OSP w Rzemieniu. Jubileusz z apelem, tablicą i odznaczeniami

23-latek pędził przez Łysaków 141 km/h. Stracił prawo jazdy

Siedmiu nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu mieleckiego

Celowo wprowadził BMW w poślizg. W Mielcu stracił prawo jazdy
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Mielcu - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Jaślanych - kontakt, awarie, opłaty
- Euro-Energetyka - kontakt, oferta i serwis OZE w Mielcu
- Urząd Gminy Mielec - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Komisariat Policji w Tuszowie Narodowym - kontakt, numery alarmowe i rejony służbowe
- Filia Biblioteczna w Dulczy Wielkiej - godziny, karta, katalog
