Starosta Stanisław Lonczak i Członek Zarządu Zbigniew Działowski odwiedzili małych pacjentów Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Na czwartek, 19 grudnia, zaplanowano kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego. Sesja rozpocznie się o godzinie 9:00.

Komisja Konkursowa wybrała kandydata.

Dostałem kredyt zaufania i myślę, że go spłacę swoim działaniem na rzecz pogotowia oraz społeczeństwa powiatu mieleckiego – powiedział Grzegorz Gałuszka, nowy dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

03.12.2019r w hali sportowej SP nr11 w Mielcu odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze reprezentacje szkół średnich z powiatu mieleckiego, dębickiego, ropczyckiego i kolbuszowskiego.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej świętowało 55-lecie istnienia. Uroczystości towarzyszyło wręczenie Pieczęci Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis oraz odznaczeń państwowych i resortowych.

Starostwo Powiatowe w Mielcu będzie czynne w sobotę, 7 grudnia, w godzinach 7.30-15.30. Jednocześnie informujemy, że we wtorek (24 grudnia br.) będzie w starostwie dniem wolnym od pracy.

Przypominamy, że nabór wystawców na tegoroczny Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu zakończy się w poniedziałek, 9 grudnia.

Listopadowy (28.XI) Konwent Wójtów Powiatu Mieleckiego zdominowała tematyka związana z ekologią.Gośćmi samorządowców byli przedstawiciele firmy Airly z Krakowa, którzy przedstawili wstępną koncepcję zamontowania na terenie całego powiatu (...)

Sytuacja w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego jest od dłuższego czasu analizowana przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Ostatnie doniesienia medialne są jedynie sygnałem, że problem, jaki narasta w tej placówce, zaczyna „wylewać się” (...)

Mielecka Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ma nowego Komendanta. Został nim mł. bryg. mgr inż. Łukasz Kapinos.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem powiatowych zawodów w unihokeju, które zostały rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej.

Już w sobotę, 30 listopada, w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej obędzie się uroczystość wręczenia Odznaczenia „Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis”.

Przy udziale środków samorządu powiatowego zrealizowano kolejny projekt promujący kulturę lasowiacką na terenie powiatu mieleckiego.