Strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu mieleckiego w piątek, 10 maja, awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia i wyróżnienia z okazji Dnia Strażaka.

Podczas uroczystości w Jednostce ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP w Mielcu, podziękowania za ofiarną służbę i gratulacje złożyli licznie przybyli na uroczystość goście, a wśród nich m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

W liście przesłanym do mieleckich strażaków, Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, że codziennie składają dowody najwyższego kunsztu. „Stanowicie jeden z filarów naszej państwowości i historię bezpieczeństwa narodowego. Tak jest obecnie pośród wyzwania XXI wieku, i tak jest od pokoleń, gdy polscy strażacy swoim patriotyzmem, niezłomnością oraz obywatelskim zaangażowaniem wspierali Ojczyznę i niepodległościowego ducha, niejednokrotnie zamieniając mundur strażacki, na żołnierski” – pisał prezydent RP. Słowa wdzięczności za każdy dzień służby przekazali również Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, którzy wspólnie przekazali strażakom życzenia.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście obejrzeli prezentację sprzętu ratowniczo-gaśniczego, który mieleckie jednostki PSP pozyskały w ostatnim czasie.

Galeria zdjęć