Szkoła Podstawowa nr 8 i V Liceum Ogólnokształcące na terenach przyszkolnych ZSO nr 1 w Mielcu przy ulicy Ducha Świętego zorganizowały w piątek 7 czerwca Interaktywny Piknik Wiedzy „Przygoda z nauką”.

Dla uczestników tego wydarzenia przygotowano szereg atrakcji. Oprócz oglądania występów swoich koleżanek i kolegów najmłodsze dzieci mogły bawić się z Agencją Alternatywa, a te nieco starsze miały okazję uczestniczyć w licznych występach i pokazach przygotowanych m.in. przez modelarzy ze Stowarzyszenia Leonardo, firmę Autopart, Fitness Extreme, zespół Kameleony i zespoły uczestniczące w zajęciach Kulturnika. Można było zobaczyć niezwykłe eksperymenty naukowe i pokazy robotów.

Swoje stoiska prezentowały m.in. Politechnika Rzeszowska, AGH Kraków, Świat Robotyki, Aeroklub Mielecki i Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju. Kulminacyjnym punktem pikniku przygotowanym na godziny nocne był robiący niesamowite wrażenie pokaz laserów i profesjonalna animacja światłem.

Wydarzeniu, któremu w piątkowy wieczór cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży nie tylko z Osiedla Lotników, towarzyszyły rozgrywki Bumper – Ball i Festiwal Baniek Mydlanych.

 

Edward Tabor
Data publikacji: