Powiat Mielec: Gratulujemy laureatce eliminacji krajowych!

Natalia Tylutka, uczennica technikum hotelarskiego w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, została laureatką eliminacji krajowych w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego.
Zadaniem uczennicy było napisanie obszernej pracy interpretacyjnej realizującej temat: Od lat trzynastu w pełnej izolacji Kaczmarski w poezji o represji władzy wobec obywateli. Jury, złożone m. in. z pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wysoko oceniło tekst mielczanki i zaprosiło ją do finału, który ostatecznie odbędzie się w czerwcu w siedzibie Centrum Młodzieży w Krakowie. W bieżącym roku w ostatnim etapie zmagań weźmie udział jedynie jedenaście osób z całej Polski. Opiekunem uczennicy był polonista, Dariusz Dudek.
Tekst i zdjęcie: ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu
ms
powiat-mielecki.pl/aktualnosci/gratulujemy-laureatce-eliminacji-krajowych-1188.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-stal-mielec-06042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2. Goście z Mielca skuteczniejsi po przerwie
![[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie](/images/mecz/thumbnails/rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-handball-stal-mielec-04042026-2227.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Handball Stal Mielec 22:27 w ORLEN Superlidze. Cenne zwycięstwo mielczan na trudnym terenie

Smart ławka przy Dąbrówki pokazuje, jak Mielec łączy odpoczynek z energią

W Radomyślu Wielkim padły pytania o nowe połączenia i rozwój gminy

Most w Ławnicy zostanie zamknięty dla ruchu – rusza przebudowa

Podszyli się pod numer mieleckiej policjantki - seniorka była o krok od utraty oszczędności

Świąteczny wyjazd zdradza dom - policja ostrzega przed publikacją w sieci

Ruda jedzie po medale po dramatycznym półfinale w Stanach

W Mielcu parafie szykują Triduum Paschalne i porządek nabożeństw

W Radomyślu Wielkim dzieci uczyły się uważności przez sport i szachy

Matematyczne starcie w Dulczy Wielkiej wyłoniło młode talenty z gminy

Elektrośmieci zamienią się w pomoc dla schroniska w Mielcu

Palmowy rozmach w Radomyślu Wielkim zaskoczył nawet komisję konkursową

