Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

Poznaj zalety nowoczesnych lokówek do włosów

Lokówki to urządzenia, które bez większych problemów możemy zakupić w praktycznie każdym sklepie ze sprzętem AGD. Całkiem szeroką ofertą pod tym względem dysponuje sklep oleole.pl pod adresem https://www.oleole.pl/lokowki.bhtml. Jak kupić urządzenie, które będzie nowoczesne i spełni nasze wymagania?

Jak wybrać idealną lokówkę?

Oprócz lokówek tradycyjnych na półkach sklepowych możemy też znaleźć urządzenia wielofunkcyjne, takie jak na przykład lokówki-suszarki lub karbownice. Jeśli jednak zależy nam na tradycyjnym rozwiązaniu jakim jest zwyczajna lokówka to bez większych trudności znajdziemy dobre i markowe urządzenia już od 100 złotych. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie? Na początek należy dobrze poznać nasze własne włosy i na podstawie tego dobrać urządzenie, które będzie wpasowywać się w kondycję włosów. Jeśli więc nasze włosy są zniszczone, cienkie oraz delikatne to nie powinniśmy używać na nich większej temperatury niż 150 stopni Celsjusza.

Dla włosów zdrowych, mocnych i grubych potrzeba zdecydowanie większej temperatury, która może wynosić nawet do 200 stopni Celsjusza. Warto więc na początek upewnić się, że wybrana przez nas lokówka dysponuje możliwością elastycznej zmiany temperatury lub przynajmniej działa w określonej temperaturze, która jest odpowiednia dla naszych włosów. Warto też upewnić się, że lokówka ma funkcję jonizacji, która pozwala zminimalizować efekt elektryzowania włosów i sprawia, że będą wyglądać znacznie zdrowiej i naturalnie.

Polecane cechy dobrej lokówki

Aby lokówka była łatwa w użytkowaniu, a więc ergonomiczna warto upewnić się, że kabel zasilający jest wystarczająco długi jak na nasze potrzeby. Zalecany jest zakup urządzenia z przynajmniej dwumetrowym kablem. Ciekawą opcją są lokówki z wymiennymi końcówkami, które sprawią, że będzie można nie tylko pokręcić włosy, ale także je pofalować w razie potrzeby. Warto upewnić się, że model lokówki, który chcemy zakupić ma odpowiednio zabezpieczony element grzewczy. Jest to niezwykle istotne w trakcie regularnego używania urządzenia, a chwila nieuwagi może doprowadzić do niepotrzebnych poparzeń. Pomocna może być także ergonomiczna rączka, która będzie posiadać specjalną powłokę dzięki której urządzenie nie będzie się nagrzewać w trakcie działania. Ergonomiczna rączka zapobiegnie również przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z rąk.

Polecane są lokówki zawierające wałki z ceramiczną powłoką. Tego typu powłoka jest znacznie bardziej bezpieczniejsza dla włosów niż metalowa, która może doprowadzić do przypadkowego ich uszkodzenia.