Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mielec

We wtorek 12 października w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów uczniowskich mieleckich szkół z Klaudią Wassermann – Społecznym Doradcą Prezydenta Miasta Mielca do spraw Młodzieży.

Było to pierwszy takie spotkanie nowo powołanego doradcy z uczniami. Klaudia Wasserman przedstawiła na czym będzie polegała jej praca. Chce by poprzez jej osobę młodzi ludzie przekazywali swoje uwagi, pomysły oraz inicjatywy Prezydentowi Mielca. Młodzież, która chce być aktywna społecznie może dzięki takim działaniom wpływać na to co dzieje się w naszym mieście.

Do głównych zadań, które stoją przed doradcą do spraw młodzieży będzie należało:

  • koordynowanie działań podejmowanych przez miasto Mielec na rzecz młodzieży,
  • inicjowanie działań zmierzających do aktywizacji społecznej i obywatelskiej młodzieży,
  • współpraca ze szkołami i placówkami oświatowymi w zakresie wspierania aktywności młodzieży,
  • reprezentowanie Prezydenta Miasta Mielca podczas spotkań i uroczystości poświęconych działaniom na rzecz młodzieży,
  • współpraca z przedstawicielami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w zakresie spraw dotyczących młodzieży,
  • opiniowanie projektów dokumentów strategicznych i programów w zakresie spraw dotyczących młodzieży oraz wsparcie w ich realizacji przez Urząd Miejski w Mielcu i jednostki organizacyjne Gminy Miejskiej Mielec.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Klaudią: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wiadomość na Facebook .

Łukasz Janyst
Data publikacji: