W Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty w nurcie trash art

Uczestnicy warsztatów, a byli mini uczniowie i seniorzy, mieli okazję zaprojektować własny mini ogród w szkle z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Celem warsztatów w nurcie sztuki ze śmieci jest popularyzowanie wiedzy o selektywnej zbiórce elektrośmieci. Organizatorzy chcieli pokazać, że nasze codzienne decyzje są bardzo ważne w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu, że mieszkańcy Mielca korzystają z czerwonych pojemników na elektryczne śmieci oraz z odbiorów domowych, cały zużyty sprzęt trafia do profesjonalnych zakładów przetwarzania, a z części odzyskanych materiałów tworzymy sztukę” – mówiła Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Elektryczny śmieć to wszystko co działało na prąd lub baterie. Zużyte pralki, lodówki, telefony, aparaty fotograficzne, elektronarzędzia, elektroniczne zabawki… lista jest bardzo długa. Według najnowszych statystyk chomikujemy w naszych domach i mieszkaniach około 20 milionów sztuk elektrośmieci, które nie tylko zabierają cenną przestrzeń, ale dodatkowo zawierają w sobie wiele niebezpiecznych substancji jak ołów, nikiel, kadm czy rtęć. Razem z warsztatami recyklingowych lasów w szkle odbędą się konkursy o tematyce ekologicznej.

Uczestników warsztatów dzielnie wspierali pomocą Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoimi zastępcami Adrianą Miłoś i Pawłem Pazdanem.

 

Łukasz Janyst
Data publikacji: