UM Mielec: Początek sezonu Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej z Vivaldim, Straussem i Bizetem

1 min czytania

Mielecka Orkiestra Symfoniczna pięknym koncertem rozpoczęła 6 sezon artystyczny. Był to 23 koncert zespołu, który działa w formule symfonicznej od 2017 r.

Mielecka Orkiestra Symfoniczna ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o dokonania ostatnich 5 lat. Powstała z przekształcenia Mieleckiej Orkiestry Kameralnej i z roku na rok powiększa obsadę wykonawczą, a jej koncerty cechuje coraz wyższy poziom artystyczny. Koncert inaugurujący 6. sezon artystyczny był wyjątkowy, ponieważ batutę na razie na ten jeden koncert z rąk dotychczasowego dyrygenta, Franciszka Wyzgi, przejął jego syn. Piotr Wyzga, dotąd klarnecista MOS, na swój debiutancki koncert w roli dyrygenta przygotował fantastyczny repertuar złożony z kompozycji mistrzów europejskiej klasyki: A. Vivaldiego, J. Straussa (syna) oraz Georges’a Bizeta.

Publiczność jak zawsze bardzo ciepło przyjmowała kolejne utwory, na końcu dopominając się bisu, w ramach którego MOS zagrał znany walc Wojciecha Kilara z filmu Trędowata”. Koncert inaugurujący 6. Sezon artystyczny MOS odbył się 9 października w Domu Kultury SCK.

Fot. Tomasz Jaworski.

Urząd Miejski w Mielcu,

mielec.pl/poczatek-sezonu-mieleckiej-orkiestry-symfonicznej-z-vivaldim-straussem-i-bizetem/

Autor: krystian