Kwestujący wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu zebrali 243 385 złotych– poinformował Mielecki Sztab WOŚP podczas wczorajszego (22.02.23r.) spotkania, podsumowującego tegoroczną zbiórkę pieniędzy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tę kwotę składają się: pieniądze zebrane do puszek stacjonarnych- 192 tysiące złotych, pieniądze z eSkarbonek w wysokości 22 424 złotych, przychód z licytacji- 25 174 złotych oraz pieniądze zebrane w ramach biegu “Policz się z cukrzycą”- 3 720 złotych.

To kolejny rekordowy rok pod względem zebranych środków, w roku ubiegłym kwota ta oscylowała w granicach 150 000 złotych.

Tegoroczny, dwudniowy finał odbył się w weekend 28-29 stycznia, pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich- małych i dużych!” Orkiestra grała w Galerii Navigator i w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. W organizację zaangażowanych było ponad 140 wolontariuszy i wolontariuszek z całego miasta.

Podczas wczorajszego spotkania Anna Marek- szefowa mieleckiego sztabu, wręczyła podziękowania kwestującym wolontariuszom, a także osobom i firmom, które wspierały WOŚP na każdym etapie jego realizacji.

Cieszę się, że Pani Ania kilka lat temu zaszczepiła we mnie ducha wolontariusza, przez co czynnie udzielam się w pracach wolontariatu – przyznał Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca. – Chciałbym podziękować nie tylko w swoim imieniu, ale także w imieniu wszystkich, którzy wspierają WOŚP. Dziękujemy bardzo za te godziny i dni, które trzeba spędzić, żeby przygotować tak wielką i wspaniałą akcję – powiedział Prezydent Miasta.

Na zakończenie, mielczanie mogli bezpłatnie obejrzeć film „FENOMEN” na dużym ekranie, który został wyemitowany z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, który chciał w ten sposób okazać wdzięczność mieszkańcom za włączenie się w zbiórkę pieniędzy i okazane serce.

 

Weronika Krzak
Data publikacji: