17 maja br. w Warszawie w Teatrze Ateneum odbyła się gala wręczania nagród Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu GEEK zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
W kategorii IMPLEMENTACJA najlepsza była drużyna ProximaCodez Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie Mariusz Jacek i Sebastian Golba, opiekun Paweł Skowron. Zespół stworzył w języku C# grę Arbor Genesis wspomagającą naukę biologii w szkole średniej.
Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli związanych z tworzeniem gier edukacyjnych będących pomocą w nauczaniu różnych przedmiotów. Przygotowanie prac konkursowych wiązało się z programowaniem gier, wykorzystaniem różnych narzędzi informatycznych, a także umiejętnością pracy zespołowej.

Na galę zostali zaproszeni uczniowie i uczennice wraz z opiekunami z całej Polski. Podczas uroczystości uczestnicy sami prezentowali własne projekty.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki pan Mateusz Rafał oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego pan Wiesław Paluszyński, pani Kataryna Lewandowska z biura Nowych Technologii.

Laureaci tegorocznego Konkursu GEEK opuścili aulę z paczkami nagród i udali się na obiad oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs GEEK został objęty Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Partnerami III edycji Konkursu GEEK byli:
• ECDL Polska,
• Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyka
• Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Na etapie wojewódzkim Patronaty Honorowe sprawowali m.in.: marszałek Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

ms