Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Fundacją “Popieram Życie Miodem Słodzone” i Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Mieleckim Jarmarku Żywności i Rękodzieła Regionalnego i Lasowiackiego z okazji Światowego Dnia Pszczoły.

Jarmark odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 maja w godz. od 9.00 do 18.00 na Placu Armii Krajowej w Mielcu.

Będzie ponad 40 wystawców z różnego rodzaju artykułami, m. in. serami, wędlinami, miodami, olejami, produktami konopnymi, przetworami, chlebami i wieloma innymi. Nie zabraknie również produktów rękodzielniczych, dekoracji z drewna, a także produktów ekologicznych. Gościem specjalnym będzie Paweł Gradowski- finalista MasterChefa, który przygotuje “na żywo” gulasz z chorizo.

Jarmark uświetnią występy artystyczne. W programie m. in. ZPiT “Chorzelowiacy”, dzieci z GOK Baranów Sandomierski, centrum tańca GALA, a także ZUMBA Kids.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i rodzin. Na specjalnym stanowisku będą organizowane różne warsztaty. Wśród nich warsztaty robienia świec z węzy pszczelej i wosku pszczelego, rodzinne malowanie uli pszczelich, warsztaty nadruku na drewnie oraz robienia domków dla zapylaczy.

W międzyczasie odbywać się będą prelekcje wystawców, którzy opowiedzą o swoich stanowiskach i oferowanych produktach.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godz. 12.30, jednak już od 9.00 czekać na Państwa będą wystawcy.

Zapraszamy do udziału!

 

Weronika Krzak
Data publikacji: