Ziemia mielecka walczy w konkursie o zrealizowanie dwóch stałych tras questowych (jest to połączenie trasy turystycznej i gry terenowej) na terenie powiatu mieleckiego z medialnym otwarciem tras z nagrodami dla uczestników.

Zachęcamy do oddawania głosów, tak aby obydwie trasy zaistniały na terenie naszego powiatu i ubogacały go turystycznie. Z wszystkich zgłoszonych do konkursu tras, zrealizowanych bezpłatnie przez Fundację Questingu zostanie 10 tras (ze zgłoszonych 21) z największą liczbą głosów.

Głosować można od 25 maja do 3 czerwca 2023 r. poprzez stronę internetową
https://questing.pl/konkurs/

Każdy głosujący może oddać 1 głos co 24 godziny z jednego adresu IP; głosując akceptuje regulamin konkursu. Głosowanie internetowe nie wymaga potwierdzenia oddania głosu poprzez adres e-mail. W praktyce oznacza to, że dziennie można oddać kilka głosów: w pracy lub szkole, w domu i z telefonu komórkowego (używając tylko danych komórkowych, czyli przy nieaktywnym wifi).

Pierwsza trasa “Przygoda z przyrodą” została opracowana wspólnie przez Nadleśnictwo Mielec, Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec” oraz Jednostkę Strzelecką 2093 w Mielcu i ma być także trasą promującą nasze lasy, jako atrakcyjne miejsce do spędzania aktywnego wypoczynku. Jest to trasa rowerowa i wiedzie przez urokliwe lasy Nadleśnictwa.

Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/konkurs/

Nr trasy: 05. Stowarzyszenie Społeczno – Edukacyjne “Orzeł Biały – Strzelec”.

Druga trasa “Chcieli nas zakopać, nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” to trasa historyczna o tematyce żołnierzy podziemia niepodległościowego opracowana wspólnie przez Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne “Rędziny”, Fundację Non Notus oraz Jednostkę Strzelecką 2093 w Mielcu. Jest to również trasa rowerowa i wiedzie przez lasy w gminie Cmolas, Mielec oraz po terenie Mielca.

Więcej o trasie pod linkiem https://questing.pl/konkurs/ .

Nr trasy: 12. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne “Rędziny”.

Weronika Krzak
Data publikacji: