Zakończył się I Podkarpacki Konkurs Wiedzy Lotniczej w języku angielskim „Master of Aviation English”.

Do konkursu - w formule online - przystąpili uczniowie z Województwa Podkarpackiego, których pasją jest branża lotnicza. Test wiedzy w języku angielskim obejmował pytania z zakresu budowy helikoptera jak i samolotu pasażerskiego, zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych, surowców wykorzystywanych w lotnictwie, a nawet zwrotów niezbędnych podczas tworzenia dokumentacji technicznych.

20230517_124539.jpg

Jak podkreślali podczas uroczystego zakończenia Konkursu jego organizatorzy - mgr Diana Augustyńska i mgr inż. Jacek Zając sam konkurs, to nie tylko rywalizacja młodych ludzi, ale przede wszystkim wstęp do przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Znajomość języka angielskiego w branży lotniczej to podstawa, bez której ciężko byłoby poruszać się w świecie profesjonalistów z dziedziny awiacji.

20230517_124209.jpg

Laureatami tegorocznej edycji Konkursu zostali:

I miejsceJakub Paź, Michał Sadowski 4AMp
II miejsceArtur Pietras 4AMp
III miejsceSzymon Chmura 4AMp

Honorowy patronat nad Konkursem objął Starosta Mielecki oraz PZL Mielec. W uroczystości rozdana nagród uczestniczyli: Andrzej Bryła, Wicestarosta Mielecki, reprezentująca firmę PZL Mielec Agnieszka Michna oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu - Arkadiusz Gałkowski.

20230517_123004.jpg

Nagrodami w tegorocznej edycji były vouchery na szkolenia dla mechaników lotniczych part-66, vouchery na przelot widokowy nad Krakowem oraz loty w tunelach aerodynamicznych.
Gratulujemy zwycięzcom wysokich wyników!

mp

Galeria zdjęć