Corocznym zwyczajem Mielecki Festiwal Nauki i Techniki zainaugurowany został uroczystą galą, podczas której wręczono statuetki LEONARDO w kategoriach: Mielecki Talent, Nauka, Przedsiębiorstwo i Społeczna Odpowiedzialność.

Gala odbyła się w czwartek, 25 maja, w Hotelu Iskierka.

Statuetkę w kategorii "Mielecki talent" otrzymał Jan Wanatowicz, tegoroczny absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, który już dziś ma na swoim koncie liczne naukowe osiągnięcia – był laureatem wielu konkursów przedmiotowych i olimpiad.

Nagrodę w kategorii „Nauka” przyznano prof. dr hab. inż. Jarosławowi Sępowi z Katedry Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji Politechniki Rzeszowskiej, pełniącemu również funkcję Prorektora uczelni ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem; współautorowi koncepcji „Branżowego Centrum Umiejętności – kadry dla przemysłu lotniczego” – projektu, który już wkrótce realizowany będzie przez Powiat Mielecki i CKPiDN w Mielcu.

Laureatem statuetki LEONARDO w kategorii „Przedsiębiorstwo” została firma Mediprintic Sp. z o.o., która przy wykorzystaniu skanowania i szybkiego druku 3D projektuje nowoczesne, lekkie, dopasowane do pacjenta zaopatrzenie ortopedyczne przedramienia. Nagrodę, na ręce Zofii Dymitrow, Dyrektora ds. Rozwoju Produktu, przekazał Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

W ostatniej z kategorii tj. „Społeczna Odpowiedzialność”, laur przypadł w udziale firmie Kirchhoff Polska Sp. z o. o. – która od przeszło dwudziestu lat aktynie włącza się w życie lokalnej społeczności. Statuetkę odebrali wspólnie prezes przedsiębiorstwa Janusz Soboń i dyrektor zakładu Piotr Socha.

Laureatom nagród pogratulowali starostowie: Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła.

Warto podkreślić, że Mielecki Festiwal Nauki i Techniki potrwa jeszcze do soboty, 27 maja. Pełen program wydarzenia prezentujemy tutaj. Wydarzenie odbywa się pod naszym honorowym patronatem.

ms

Galeria zdjęć